Ексклюзиви
четвер, 13 січня 2011 16:24

Туалети будуть перевіряти кожні 20 хвилин

Автор: фото: Валентина МУРАХОВСЬКА
  Геннадій Кузьменко
Геннадій Кузьменко

З 1 січня по 28 лютого триває реєстрація на зовнішнє тестування. Цього року абітурієнти реєструються через інтернет, а копії документів відсилають поштою до головного пункту зовнішнього тестування.

— Тут нічого складного немає, — говорить директор Вінницького регіонального центру оцінювання якості знань Геннадій Кузьменко, 49 років. — У школах розвішені плакати, як зареєструватися. Ми провели роботу з учителями інформатики і найближчим часом вони ще раз пояснять дітям, як реєструватися. Що стосується абітурієнтів, які закінчили школу раніше, то вони можуть знайти інформацію на сайті зовнішнього центру оцінювання якості знань — www.vintest.org.ua. Там є пункт "реєстрація". Тут ми зібрали адреси всіх інтернет-салонів Вінниці й області. Це на випадок, якщо немає комп'ютера й інтернету. Операторам інтернет-салонів дали необхідні матеріали, й вони допоможуть роздрукувати і заповнити заяву. Заяву потрібно заповнити власноруч. Цей зразок ми скопіюємо і будемо звіряти з тим, що в тестових завданнях. Заяву з копіями паспорта, документом про повну загальну освіту чи довідку з навчального закладу і дві фотокартки відправити по пошті на центр ЗНО.

Як переконатися, що лист дійшов?

— Найкраще відсилати цінним листом. Але ми маємо домовленість з Укрпоштою, що до листів, на яких стоїть наша адреса, буде посилена увага. Головне — писати правильно адресу центру і свою зворотню. Торік ми відправляли поштою запрошення випускникам шкіл на тестування. Із 40 тисяч листів повернулися лише 70 через неправильну адресу.

Уже хтось зареєструвався?

— Листи надходять щодня. На 10 січня зареєстровано понад 10 людей. Активізуються переважно наприкінці реєстрації. По області очікуємо 40 тисяч абітурієнтів. Два місяці для реєстрації достатньо. До 20 березня буде можливість вносити в документи зміни. Наприклад, змінити предмет тестування.

Де розміщуватимуть пункти тестувань?

— За новими правилами абітурієнт не повинен добиратися на тестування далі ніж за 60 кілометрів. Цього року розмістимо пункти тестування в Літині, Калинівці, Жмеринці, Липовці, Шаргороді, Могилеві-Подільському, Тульчині, Бершаді, Гайсині і Вінниці.

Скільки предметів можна обирати?

— Як і торік, максимально п'ять. Серед нововведень — тест із російської мови. Абітурієнти, які вже складали тестування і бажають повторно перездати один предмет, можуть це зробити, без обов'язкового складання тесту з української мови.

Як боротиметеся зі списуванням?

— Усі будуть проходити через металошукачі. Нарешті цього року під час тестування заборонили мати при собі мобільний телефон. Туалети перевірятимуть охоронці кожні 20 хвилин. Торік були такі умільці, що йшли на тести з двойніками. Один розумніший писав шпаргалку і лишав її в туалеті. Другий виходив, забирав ту шпаргалку і списував. У перші роки виходили в туалет і дзвонили по мобільному до вчителів.

Зараз ви читаєте новину «Туалети будуть перевіряти кожні 20 хвилин». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути