понеділок, 12 вересня 2011 06:30

Гравцям "Ниви" вдвічі зменшили зарплатню

Автор: фото: Валентина МУРАХОВСЬКА
  Уболівальники футбольного клубу ”Нива” на матчі 31 серпня на стадіоні Локомотив у Вінниці тримають плакат ”Збережіть ”Ниву”. Весь поєдинок вони кричали речівки в підтримку гравців. ”Нива” зіграла внічию з футбольним клубом ”Одеса”
Уболівальники футбольного клубу ”Нива” на матчі 31 серпня на стадіоні Локомотив у Вінниці тримають плакат ”Збережіть ”Ниву”. Весь поєдинок вони кричали речівки в підтримку гравців. ”Нива” зіграла внічию з футбольним клубом ”Одеса”

28 серпня керівництво команди футбольного клубу "Нива" ухвалило рішення про його закриття. Футболістів, які жили в готелі "Південний Буг", почали виселяти.

— Нам подзвонили того ж дня ввечері й попередили, щоб за 2 години ми виселилися, — каже тренер команди Олег Федорчук, 50 років. — По історії навіть татарам давали сутки на виселення, а нам лише кілька годин.

Увечері того ж дня гравці прийшли до директора клубу Паші Касанова.

— Ми були шоковані, розмови про закриття команди велися, але що нас таки закриють, ми не сподівалися, — каже гравець 20-річний Вадим Бовтрук. — Просили директора дати нам шанс. Були згодні на будь-які умови, лиш би не закривали клуб.

Для того, щоб команда і надалі існувала, гравцям зменшили вдвічі зарплатню.

— Контракти були до 31 червня цього року. Коли заключали нові, говорили про покращення гри, а тренер і гравці — про покращення оплати праці, — каже директор клубу Паша Касанов, 55 років. — Але умова була і від нас, щоб "Нива" була в першій десятці турнірної таблиці України. А зараз на 16-му місці серед 18 команд чемпіонату. Прийшлося йти на радикальні міри.

Останню гру "Нива" провела у Вінниці 31 серпня на стадіоні "Локомотив" із футбольним клубом "Одеса". Перед матчем у касах продають квитки по 20 грн, черг немає. На одній із трибун стоять уболівальники з написом "Збережіть "Ниву". Стадіон напівпорожній. Відвідувачі вільно вмістилися на одному боці, де нові пластикові сидіння.

— Ходять по полю пішки, а не бігають, — плює насіння Олексій Гонтар, 38 років. Він прийшов із сином Максимом. — Хіба справа в грошах? Якби команда грала, то і спонсори знайшлися б. Давно не ходив на місцевий футбол, не цікаво. Прийшли тепер, щоб підтримати "Ниву". Усе ж шкода хлопців. Хай би був футбольний клуб у Вінниці.

Матч закінчується внічию.

— Ну всьо, нать не буде, де сємок поплювати, — каже вболівальник Ігор Нешик, 60 років. — Удома їм тільки вигравати треба було. Тепер точно уйдуть на останнє мєсто. А мій онук хтів у футбол іти, тре вибиватися в якесь "Динамо", бо з "Нивою" нічо толкового не буде.

У листопаді минулого року з команди пішов основний спонсор Олег Караванський. За його кошти був побудований стадіон "Хімік" зі штучним покриттям. Тепер клуб підтримує лише власник компанії "Мостобуд" Володимир Продивус.

Наступного дня після гри команда відпочиває та відвідує сауну. Штатний масажист робить їм масаж ніг і спини.

— Це щоб не було крепатури, — пояснює гравець Вадим Бовтрук. — Якщо цього не зробити, ноги болітимуть ще тиждень. А ми не можем цього позволити, бо наступного дня знову треніровка.

Більшість футболістів "Ниви" навчаються в університетах. Своє майбутнє пов'язують зі грою у відоміших командах.

— Я граю у футбол із 7 років, — продовжує Бовтрук. — Мама працює на заводі "Арсенал" у Києві, батько — охоронець у казино.

Гравці клубу безкоштовно живуть у готелі "Південий Буг", харчуються тричі на день.

 

10 000 000

гривень потрібно на утримання футбольного клубу, який грає в першій лізі. Тренери кажуть, що більший бюджет команди, то вищі місця вона посідає в турнірній таблиці. На футбольний клуб "Нива", який теж у першій лізі, цього року виділили 200 тис. грн міська рада та 500 тис. грн — обласна. На аматорські команди потрібно 90 тис. грн. Кошти витрачають на матчеві поїздки областю та харчування у день гри.

 

Зараз ви читаєте новину «Гравцям "Ниви" вдвічі зменшили зарплатню». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути