На Вінниччині цього року планують закрити 13 малокомплектних шкіл. Щодо трьох прийняли рішення, про решту територіальні громади визначаються.
— Лише громада дає дозвіл на реорганізацію чи закриття школи, — розповідає Олена Чорна, заступник начальника обласного управління освіти. — Зазвичай з цим не поспішають, бо вважають школу культурним центром села.
В області 991 школа. Із них 129 мають менше 40 учнів, 524 — менше 100. Найбільше шкіл планували закрити у Немирівському районі.
— У шести селах люди не дають згоди, — каже 51-річний Олександр Водоп"янов, начальник відділу освіти Немирівського району. — Закрили школу першого ступеня в селі Нижча Кропивна. Там навчалися троє учнів. З нового навчального року дітей возитимуть у Райгород. Реорганізуємо Семенську школу у школу-сад. У селі Никифорівці дали згоду на реорганізацію Лучанської школи. Тепер там вчитимуться учні перших-четвертих класів, решту дітей возитимуть автобусом до Дубовецької школи
У селі Воробіївка Немирівського району приміщення навчального закладу в аварійному стані.
— Батьки написали заяви, що самі несуть відповідальність за своїх дітей і просять не закривати школу, — додає Водоп"янов. — Там навчаються 24 учні. Планували їх шкільним автобусом возити у село Сокілець. Навчання у малокомплектних школах неефективне. В нормальній школі витрати на одного учня становлять 6225 гривень в рік. У малокомплектних — 16,5 тисячі. Діти не бачать ні комп"ютерів, ні здорової конкуренції під час навчання.
Рішенням сесії селищної ради закрили навчальний заклад у селі Шура-Мітлинецька Гайсинського району. Там вчилися 28 учнів. Тепер їх возитимуть у село Мітлинці.
— У класах було по четверо дітей, — говорить Анатолій Кондратюк, заступник голови Гайсинської райдержадміністрації. — Усіх вчителів, які працювали у цій школі, працевлаштують.
— Саме приміщення школи гарне, — розповідає директор закладу 45-річна Алла Лапунько. — Хоч збудували його 1928 року, стіни і фундамент дуже міцні. Директором я тут працювала 15 років. Найбільше дітей було в середині 1990-х — до 100. Минулого навчального року діяли три класи — шостий, сьомий і дев"ятий.
У школі села Краснянка Тиврівського району — троє учнів.
— Поки що під питаннями школи у селах Кобелець, Івонівка, Пирогівка і Краснянка. Але швидше за все громади будуть відстоювати, щоб вони лишилися, — каже Дмитро Орищук, 70 років, завметодкабінету районного відділу освіти.
Коментарі