26 липня о 13.25 до міліції Львова зателефонував невідомий. Сказав, що у місті замінували залізничний вокзал. Протягом 1,5 год. інші аноніми повідомили те саме про хостел, ресторан і готелі: "Жорж", "Тріал", "Жокей", "Дністер", "Арена", "Власта", "Вольтер". На місця виїхали вибухотехніки та кінологи.
— Евакуювали 10 клієнтів і стільки ж персоналу, — говорить Андрій, адміністратор одного із замінованих готелів. Просить не вказувати назви, щоб не налякати відвідувачів. — Пошуки вибухівки тривали 1,5–2 години. Клієнти пішли їсти в сусідні кафе, ніхто не нарікав. Розуміли, що за ситуація в країні. Тільки постояльці-австрійці попросили підшукати інший готель. Наші працівники розповіли, що така ситуація в половині закладів міста. Вони були шоковані, зранку наступного дня терміново виїхали додому.
У жодному із закладів сапери не знайшли вибухівки.
— Частина дзвінків про замінування зроблені з території зони АТО, — каже Світлана Добровольська зі львівської обласної міліції. — Телефонним терористам загрожує до шести років в'язниці.
Від початку року львівським міліціонерам повідомляли про замінування 41 раз. Половина — минулого тижня.
— Раніше заміновували божевільні, п'яні й підлітки, які не хотіли йти до школи, — розповідає 49-річний Микола Савельєв, журналіст-криміналіст. — Зараз іде цілеспрямоване залякування західняків: замінування, замах на життя мера. Мета — нагадати, що війна може добратися до Львова. Серед місцевих ширитиметься напруга, якщо постійно бачитимуть на вулицях міліціонерів, собак, вибухотехніків.
Коментарі