Держава запускає нову пільгову іпотечну програму "Українська мрія" з нульовою ставкою. Кредит можна замовити в жовтні через додаток "Дія".
— Це зовсім нова програма. Кошти на неї виділить Укрфінжитло, — каже перша заступниця голови правління банку "Глобус" Олена Дмитрієва, 50 років. — Об'єктами іпотеки можуть бути квартира й майнові права. Але вводитимуть обмеження вартості квадратного метра. Розрахована переважно на пільговиків: поліцейських, військових, ветеранів війни, медиків, педагогів, науковців, переселенців. Однак відсоткова ставка буде різною, наприклад, для військових нульова, а для медиків — 3 відсотки. Інші громадяни теж можуть скористатися програмою, якщо Укрфінжитло матиме достатньо ресурсів. Заявку на кредит подаватимуть у "Дії". Її одночасно отримають усі банки-учасники програми. Рішення також повідомлять через додаток. Після позичальник самостійно обере, де саме візьме іпотеку.
Кредит даватимуть на 20 років. Одразу треба буде перерахувати мінімальний внесок — 10% усієї суми. Гранична вартість 1 кв. м для Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова не може перевищувати дві з половиною опосередковані вартості спорудження житла, яке визначає Міністерство розвитку громад і територій. Для міст із населенням понад 300 тис. осіб, а також тих, що розташовані за 15 км від столиці — дві опосередковані вартості. Для міст з 100–300 тис. населення — понад півтори вартості. Детальніше суму вирахують під час кредитування. Площа житла для одного не повинна перевищувати 52,5 кв. м. На кожного наступного члена сім'ї додаватимуть по 21 кв. м. Квартири та будинки обов'язково страхуватимуть.












Коментарі