— Наш начальник Рябокучма навіть не попрощався з нами, зник у невідомому напрямі за два тижні до початку опалювального сезону, — розповідає "ГПУ" 43-річна Наталія Слоневська з департаменту житлово-комунального господарства Кіровограда. — Тоді в місті жоден будинок не був готовий прийняти тепло. Ми намагалися зробити все, щоб його зникнення на початок сезону не вплинуло, заключили договори про поставку газу, але зараз його немає. Вчасно тепло отримали тільки кілька шкіл і дитсадків, пологовий будинок та будинок для престарілих.
Опалювальний сезон у державі мав початися минулого понеділка. У неділю в Україні різко похолоднішало, в Сумах та на Івано-Франківщині навіть випав сніг. Чиновники з Мінпаливенерго відрапортували, що міські господарства подавати тепло жителям готові. Такі ж заяви робить і прем"єр-міністр Віктор Янукович, додаючи, що за холодні батареї в містах відповідатимуть губернатори відповідних регіонів. Але насправді мало хто з українців отримав тепло до середини жовтня, як належить.
Під загрозою зриву початок опалювального сезону в Запоріжжі — концерн "Міські тепломережі", який забезпечує місто теплом і гарячою водою, не уклав договір із ДК "Газ України". В Івано-Франківську батареї потеплішали тільки в дитсадках, у Харкові опалюється чверть будинків.
У Луганську тепло в понеділок дали, але тиск газу був настільки низьким, що автоматично відключилися відразу три котельні і мало не вийшла з ладу хлібопекарня.
— Нам не дали лімітів на газ, і ми не знаємо, скільки можемо його використовувати. Хоча договори на подачу газу ми уклали. Сподіваємося, що до кінця тижня ситуація покращиться, — каже начальник прес-служби Луганської міської ради Олександр Савченко, 23 роки. — Така проблема не лише в нас, а й у Донецьку та в Сумах.
Досі холодно і в райцентрі Алчевськ Луганської області, де минулої зими через прорив тепломережі 120 тис. жителів залишилися без тепла в тридцятиградусні морози. Тепломережі ремонтували майже місяць зимою, а влітку держава виділила на ремонт в Алчевську аж 23,4 млн грн. Проте на двох найбільших котельнях "Східна" та "Заводська" його завершити не встигли. Тепло алчевцям обіцяють лише за тиждень.
— Таких грошей Алчевську не давали за всю його історію, але тепер місто знову нікому не потрібне. Тільки журналісти час від часу цікавляться, чи ми, бува, не замерзнемо і цієї зими, — розповідає 43-річна Ольга з місцевої газети "Вогні".
"ГПУ" розпитувала колег про опалювальний сезон в Алчевську, бо начальник міського управління господарства та інвестицій Володимир Тихонов, який керує опалювальним сезоном у місті, розвів руками: мовляв, не володіє ситуацією, адже щойно повернувся зі столичного відрядження.
Начальник Рівненського міського управління житлово-комунального господарства Юрій Собчук каже, що опалення в місті підключатимуть лише тим будинкам, жителі яких не мають боргів за тепло. Батареї поки що гріють тільки в лікарнях, деяких школах та дитсадках.
— У моїй холодній квартирі — хворий малюк. Чому він має страждати через те, що хтось із сусідів має борги? — обурюється 26-річний Володимир Торбіч із Рівного. — Якщо чиновники дозволять собі позбавити мій будинок опалення через борги окремих жителів, то хай готуються до суду.
15 жовтня у Нікополі, що на Дніпропетровщині, вийшла з ладу вся система теплопостачання. У результаті цього в Нікополі без тепла 582 житлових будинки, 16 дошкільних закладів, 12 шкіл, дитбудинок, 11 лікарень. У місті майже 87 тис. жителів.
Киян повністю забезпечити теплом обіцяють до кінця тижня.
Коментарі