Увечері 14 січня 41-річний Володимир Родиков привіз 7-річну доньку в хірургічне відділення Київської обласної дитячої лікарні у місті Боярка. У дитини болів живіт, вона рвала, піднялася температура. Хірург 78-річний Володимир Бутенко оглянув дівчину. Батькові здалося, що лікар був напідпитку.
— Врач лыка не вязал. Сказал, что симптомы ему не нужны, надо установить контакт с ребенком. Я вызвал полицию. Копы пытались отвезти его к наркологу, но он отказался. А перегар и пьяное состояние объяснил тем, что надышался ацетоном. У них красят отделение, — пригадує Володимир. — У Насті виявили ацетон. Зараз вона почувається нормально. Два дні тому нас провідувала голова департаменту охорони здоров'я Київської облдержадміністрації Алла Арешкович. Підняла на вуха все відділення. Наступного дня намагався поговорити з тим хірургом. Але він зачинився в кабінеті більш як на годину. Не вибачився.
Про інцидент Володимир Родиков написав у "Фейсбуку", згадав виконувача обов'язків міністра охорони здоров'я Уляну Супрун, 54 роки. Вона відреагувала на допис за кілька хвилин. Із чоловіком одразу зв'язалися її помічники.
— Лікар, який у нетверезому стані виконує свої службові обов'язки, повинен відповісти за свої дії, — заявила Уляна Супрун. — У медичному закладі створили робочу комісію для розслідування інциденту. Рішення прийматиме керівництво лікарні.
Володимир Бутенко пройшов тест на алкогольне сп'яніння через 13 год. після скандалу. Аналіз показав, що хірург був тверезий.
— Володимир Микитович 48 років пропрацював дитячим хірургом. 25 із них очолював хірургію в нашій лікарні. Із 2009-го не оперує. Має вищу категорію. Врятував багатьох дітей, — каже заступник головлікаря дитячої лікарні в Боярці 50-річна Катерина Савінова. — Він хворий на цукровий діабет, йому не можна пити. Та й не прийнято у нас такого. Працівники, які з ним чергували, написали пояснювальну записку, що лікар був тверезий. Це підтвердили матері оглянутих у той день діток. Зараз він відсторонений від своїх обов'язків.
— Мого 13-річного сина цей хірург оперував двічі. Все пройшло добре. Був завжди тверезий, — каже 38-річна Юлія Власенко-Гавришкевич із Боярки.
— Неприємна ситуація у мене була із цим лікарем на День захисника Вітчизни, — пригадує 34-річна Софія Білко з Поліського району Київської області. — У дитини заболів живіт, чоловіка не було вдома. Я найняла машину, заплатила чималі гроші й приїхала за 120 кілометрів до лікарні в Боярку. Цей хірург із колегою були напідпитку. Казав, не знає, що з дитиною, бо — не екстрасенс. Відправив додому.
Лікарю випишуть догану
— Адміністрація медустанови найімовірніше випише лікареві догану. Під тиском керівництва можуть звільнити. Але коли все вляжеться, повернуть на роботу, — вважає голова Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів 53-річний Віктор Сердюк. — Так сталося в Борисполі, коли після автомобільної аварії сімох поранених привезли в міську лікарню до п'яного травматолога. Його звільнили, але тепер він знову працює.
Коментарі
1