вівторок, 20 квітня 2010 04:34

Володимир Щербицький подарував свою "чайку" Філаретові
8

Емблема оленя на капоті автомобіля ГАЗ-14. Такі машини випускали в Радянському Союзі з 1977 по 1988 роки
Фото: фото: Ольга КАМЄНЄВА
”Чайка” першого секретаря ЦК КПУ Володимира Щербицького. Одеський підприємець Михайло Стаханов купив її у Патріарха Філарета.  Щербицький подарував ”чайку” Києво-Печерській лаврі
Німецький автомобіль ”Опель Адмірал” 1938 року випуску. З Німеччини його привіз радянський офіцер. Сім років тому авто купив депутат-”бютівець” Дмитро Ветвицький
Цей ”мерседес” належав генсеку ЦК КПРС Леоніду Брежнєву. В останні роки машини здавали в оренду для весіль по 200 гривень за годину
Восьма за ліком машина ”Спайкер C8 Лавіолетті”. У світі таких є 25 одиниць.  На цій автівці голлівудська акторка Шерон Стоун їздила під час зйомок у фільмі ”Основний інстинкт” . Автомобіль за п’ять секунд розганяється до 100 кілометрів за годину. Його мак

У неділю в столичному виставковому центрі "АККО Інтернешнл", що на просп. Перемоги, завершилася перша виставка ретро-автомобілів. 120 автівок показали колекціонери з України, Росії та Білорусі.

— Найстаріший автомобіль, "б"юїк" 1927 року, привезли з Одеси. Таке авто зображене на 10-доларовій купюрі старого зразка. Цю машину можна купити за 100 тисяч доларів, — каже В"ячеслав Хорів, один із організаторів виставки.

На відкриття прийшов екс-заступник київського мера Денис Басс, 32 роки. Уперше з"явився на люди після того, як 7 березня зламав два хребці в Греції на горі Афон. На спині з-під піджака в нього випинається корсет.

— Я вже відновився, почуваюся добре. Намагаюся не пропускати автомобільних виставок. Недавно був на такій у Дубаї, — розповідає. — Багато з представлених тут машин бачив у дитинстві, коли бігав на роботу до діда. Він працював начальником автопарку Київського хлібозаводу. Добре було би привести діда сюди, хай би подивився.

Денис Басс їздить службовою "Тойотою Камрі", має приватний "мерседес".

— Машин не колекціоную, бо не маю часу на хобі. Може, коли вийду на пенсію. Найбільше сподобалася "чайка". У Леоніда Черновецького така сама, він купив її на аукціоні в мерії. Колись нею їздив перший секретар ЦК КПУ Володимир Щербицький.

— Черновецький купив ГАЗ-14. До урядової "чайки" ця машина ніякого стосунку не має, — заперечує одеський підприємець Михайло Стаханов, 45 років. — Щербицький їздив двома "чайками". Одна зараз стоїть відреставрована в Донецьку. Друга — тут. Я купив її 2006-го в Києві. Маю вірчу грамоту Патріарха Філарета. Там написано, що Щербицький особисто передав йому "чайку" для потреб Києво-Печерської лаври. Цим авто возили священиків.

У салоні автівки велюрові сидіння. Між передніми та задніми невелике крісло для охорони. Є стара касетна магнітола.

Лейтенант у відставці запоріжець Дмитро Позняк, 37 років, привіз бойову машину "Катюша". Каже, це єдина, що збереглася на території колишнього СРСР. Випущена 1941-го, але досі на ходу. Її знайшли в одному з колгоспів Херсонщини. У 1980-х стояла як пам"ятник, потім у ній катали дітей під час парадів. Коли водій-ветеран помер, її покинули просто неба. Місцеві почали розтягувати на брухт.

— Приїхали до голови колгоспу, просимо продати. Каже: не продається. Можу тільки поміняти на 10 коліс до КамАЗа. Два роки її реставрували. Чудовий автомобіль! Вожу ним ветеранів. Це не бізнес, а хобі, тому не продам ні за які гроші, — говорить Дмитро Позняк.

У чорному "Опелі Адмірал" за кермом нардеп-"бютівець" 42-річний Дмитро Ветвицький.

— Я 15 років колекціоную автомобілі. Цей "кабріолет" купив за 500 доларів сім років тому в селищі Апостолове. П"ять років реставрував, потратив у десятки разів більше, ніж він мені коштував. Це німецький автомобіль 1938 року. Після війни його вивіз у СРСР якийсь радянський офіцер. Машина довго була в Москві, потім потрапила в Україну. Вихідними в хорошу погоду катаюся нею із родиною. Люди всміхаються, просять дозволу сфотографуватися.

Повз джип "хаммер" проходить 2-річна Аня Яхова з матір"ю Катериною, 28 років. Задирає голову, розкриває рота.

— О, мама, смотли, какая больсая! — вигукує.

— Доця, это огромный "хаммер". Он непрактичный, потому что не заедет в наш двор, — відповідає мати.

Зі слів організаторів, вартість усіх машин $5 млн. Власники застрахували їх перед виставкою.

Зараз ви читаєте новину «Володимир Щербицький подарував свою "чайку" Філаретові». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути