У селищі Підволочиськ на Тернопільщині випустили 1000 л пробної партії соку з кавбуза.
— Кавбуз — це молекулярний гібрид кавуна і гарбуза. Його вивів Анатолій Потопальський, директор Інституту оздоровлення і відродження народів України, — розповідає 48-річний Роман Осадчук. Він директор приватного підприємства "Харчовик", яке виготовило сік. — Від кавуна має солодкий смак і зелену шкурку. Зернята і жовтий колір м"якоті — від гарбуза. Це найбільша в світі ягода, може важити 30 кілограмів.
У кабінеті Осадчука стоять кілька скляних літрових банок: "Сік морквяно-кавбузовий з ехінацеєю" та "Сік яблучно-кавбузовий". У продажу його нема. Підприємство цього року планує вийти з новим продуктом на ринок.
— Фермери Львівщини посадили 4 гектари кавбуза. Восени чекаємо врожаю на переробку. Плануємо випустити 4 тисячі літрів соку. У продаж він надійде взимку. Відпускна ціна буде 5 гривень за літр.
У Тернополі про кавбуз не чули. Соком, 2 л якого мені дали в Підволочиську, пригощаю Олександра Капустіна, 26 років. Він підприємець, колишній кухар одного з тернопільських ресторанів — не вгадав, із чого сік.
— Жити буду? — сміється. — Запах гарний. Відчувається натуральність, можна давати дітям.
Вважають, що кавбуз виводить радіонукліди і важкі метали, лікує подагру, ожиріння, атеросклероз. Наявність бета-каротину дає протипухлинний ефект. Добре вживати при діабеті, захворюваннях печінки, нирок, серцево-судинної та нервової систем.
Коментарі