У четвер, 21 червня, у Києві відкрили перший в Україні Музей циркового мистецтва. Його створили за ініціативою асоціації "Циркова спілка Кобзов", до якої входять 14 цирків-шапіто. На презентацію прийшли представники цирків із Бельгії, Швейцарії та Німеччини.
— 2002 року я заявив, що хочу створити такий музей, — каже президент асоціації 32-річний Микола Кобзов. — Усі ці роки пішли на збір експонатів. Їх ми назбирали понад дві тисячі. Це історія цирку від 1848 року до сучасності.
Музей розташований на другому поверсі невеличкої будівлі у формі циліндра в київському парку "Нивки". В експозиції представлені перші афіші, різні реквізити, рідкісні фотографії з автографами артистів, костюми, рецензії і статті в газетах і журналах. Також є бібліотека книг про цирк на різних мовах, картини, малюнки, плакати, скульптури.
Зліва при вході до зали великий макет цирку-шапіто. Праворуч стоїть поїзд, на якому 1926 року возив звірят дресирувальник Михайло Золло. Посередині зали — скляний стенд із кубками. Найвище розташований кубок "Золотий клоун 23-го фестивалю інтерцирку в Монте-Карло". Його завоював українець Анатолій Залевський.
Окрему кімнату виділили для афіш. Вони зібрані зі всього світу багатьма мовами.
До зали заходить Урс Пілс, віце-президент Міжнародного циркового фестивалю в Монте-Карло. Хвалить новостворений музей. Каже, що він охоплює всю історію циркового мистецтва. Поруч проходить хореограф Григорій Чапкіс із дружиною Аллою. Він у білому костюмі та капелюсі. Довго й уважно роздивляється експонати. Зізнається, що найбільше сподобалася велика маска клоуна.
З"являється Борис Федотов, продюсер російської програми "Цирк со звездами" і заступник директора Московського цирку "На Цветном бульваре".
— З Миколою Кобзовим ми познайомилися нещодавно, — каже він. — Але вже здружились і розглядаємо можливість проведення в Україні програми "Цирк со звездами".
Вхід до музею поки що безкоштовний. Працюватиме він з 10 до 19 години щодня, крім вихідних.
Коментарі