пʼятниця, 20 червня 2014 07:10

Вибух на газопроводі вважають терактом

У Лохвицькому районі на Полтавщині 17 червня вибухнула труба газопроводу Уренгой — Помари — Ужгород. По ньому Україна перекачує газ до Європи. Полум'я сягало заввишки з 5-поверховий будинок, кажуть очевидці.

— Був сильний хлопок. Місцеві злякалися, що військова техніка до нас заїхала, по хатах розбіглися. За секунду все яскравим заревом вкрилося, а далі дим у небо повалив у формі ядерного гриба, — розказує 40-річний Валерій Ритченко з села Ісківці, що за 3 км від центру вибуху. — Як приїхали на місце, то вогонь такий полихав, що ближче 400 метрів підійти було нереально. Гуділо і вило так, що жутко ставало.

Прибулі на місце вибуху газівники перекрили подачу блакитного палива, за годину вогонь зменшився. Остаточно полум'я локалізували рятувальники за 4 год. За цей час вогонь перекинувся на поле і спалив 30 га пшениці.

— Це гарно, що вона волога була, бо якби суха, то вигоріли б усі 400 гектарів, — продовжує Ритченко. — На місці вибуху — воронка діаметром у 20 метрів, ще на 15 метрів у землю пішла. А осколки в радіусі 300 метрів находили. Добре, що людей у полі нікого не було.

За 3 км від місця вибуху — автотраса.

— Можливо, що то була диверсія. Бо перший хлопок нагадував вибух. Тим більше, що там мєстность така — ложбина і дерева. Можна сховатися, — додає Ритченко.

Ще два роки тому було відомо, що трубопровід у Лохвицькому районі в аварійному стані, каже губернатор Віктор Бугайчук:

— Інженер магістрального газопроводу звертався в комісію техноекологічної безпеки і говорив, що на кожному кілометрі трубопроводу по 11 латок. Комісія визнала аварійний стан, але Нафтогаз не виділив грошей на ремонт. От і дочекалися. Газ у трубопроводі зараз перекритий. До Європи він іде іншими трьома паралельними гілками.

— Теракт — основна версія вибуху, — заявляє виконувач обов'язків міністра внутрішніх справ Арсен Аваков. — Це чергова спроба Росії дискредитувати Україну.

Газопровід Уренгой — Помари — Ужгород збудували 1983 року. Загальна протяжність — 4451 км. Перекачує до Європи 32,2 млрд куб. газу на рік.

Зараз ви читаєте новину «Вибух на газопроводі вважають терактом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути