середа, 20 грудня 2006 17:02

Велетенську абетку можна гортати лише вчотирьох

Автор: фото: Євген КОЛЕСНИК
  Директор видавництва  ”А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” сподівається, що велетенська ”Українська абетка”, представлена на Різдвяному книжковому ярмарку у Києві, потрапить до Книги рекордів Гіннеса
Директор видавництва ”А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” сподівається, що велетенська ”Українська абетка”, представлена на Різдвяному книжковому ярмарку у Києві, потрапить до Книги рекордів Гіннеса

Різдвяний книжковий ярмарок відкрили у столичному Українському домі. На ньому виставляється 59 українських видавництв. Частину заробітку перерахують дитячим будинкам. Відвідувачам також пропонують приносити книжки з власних бібліотек. Їх даруватимуть сиротам.

— За два дні зібрали більше 2000 книг. Тут і "Квака-задавака", і "Країна Мумі-Троль", і "Необыкновенные приключения Карика и Воли", — розповідає директор форуму видавців Катерина Шевченко, 52 роки. — Чимало відвідувачів купували книги на виставці, а потім дарували їх для інтернатів.

Людей щодня багато. Кажуть, що увагу привертає "Українська абетка" при вході. Спочатку підходять до неї, а тоді вже заглядають на виставку. Велетенську книжку надрукувало видавництво "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА". Заввишки видання 4 м, завширшки сягає 3 м. Важить книжка 250 кг. Витратили на неї більш ніж 20 тис. грн.

— Зробити настільки велику книгу на суцільних пластикових аркушах зміг дизайн-центр "Сова". Ми одразу вирішили, що це буде "Українська абетка", — розповідає директор видавництва 45-річний Іван Малкович. — Надрукували й найменшу — 3 на 4 сантиметри. Вона на обкладинці великої прикріплена.

"Українську абетку"-велетня вже занесли до Книги рекордів України. Подали заявку до Книги рекордів Гіннеса. Гортати книжку можна тільки вчотирьох.

Дві київські школярки з усіх сил намагаються відкрити книжку. Однак не можуть. Тоді фотографуються біля неї на пам"ять. Після Різдвяного ярмарку "Українську абетку" перевезуть до Державного музею книги та друкарства на території Києво-Печерської Лаври. Там вона стоятиме при вході.

— Занести в приміщення розміри не дозволяють, — каже Іван Малкович. — А вологи книга не боїться. Листки, з яких вона зроблена, не промокають.

На ярмарку виставили також "Кобзар" Тараса Шевченка за 10 тис. грн. Усього таких книжок приватне столичне видавництво "Корбус" надрукувало 50. Перший екземпляр подарували українському екс-президенту Леонідові Кравчуку, 72 роки.

— Після презентації до нас подзвонили з Адміністрації президента. Просили другий екземпляр для Віктора Андрійовича, — розповідає директор видавництва "Корбус" Олена Корбуш, 35 років.

— Такі "Кобзарі" Ющенко даруватиме почесним гостям держави.

Тому ці книжки незабаром додрукують у видавництві. Зовнішній вигляд видання змінять, бо колекціонери перший наклад купували як унікальне видання.

Раритетний "Кобзар" видали у двох томах. Книжки вкладені в шкіряний футляр, оздоблений оксамитом. Надруковані вони на французькому папері ХVI століття. Шкіряну оправу із золотим тисненням робили вручну. Форзац обклеїли шовком.

Для менш заможних пропонували скромніший варіант "Кобзаря" за 900 грн.

У день відкриття на виставку прийшла співачка Руслана Лижичко, 32 роки. Роздавала автографи усім, хто купував книжку про неї — "Дика енергія. Лана". А потім подарувала 300 примірників дітям-сиротам.

Лідер гурту "Океан Ельзи" 31-річний Святослав Вакарчук — співорганізатор акції. Він передав для інтернатівців 50 тис. грн.

Зараз ви читаєте новину «Велетенську абетку можна гортати лише вчотирьох». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути