середа, 26 травня 2010 06:15

Відро з корабликами роздратувало В"ячеслава Зайцева

— Очень скучная коллекция, тупая, — каже російський модельєр 72-річний В"ячеслав Зайцев про показ львівської дизайнерки 27-річної Уляни Барабаш. — Я не ожидал такого. Не могу смотреть, когда меня раздражает стиль, примитивность решения образа.

23 травня московський кутюр"є у виставковому центрі "Лемберг" бере участь у Львівському тижні моди. Уляна Барабаш поставила в кінці подіуму на табуретці відро з водою, пофарбоване у кольори російського прапора. Під бій барабанів моделі викидають із нього паперові кораблики. Наприкінці Уляна замінює біло-синьо-червоне відро на жовто-блакитне. Після цього виходить її донька 5-річна Емілія і ставить інше, з написом "Галичина". Зал аплодує.

В"ячеслав Зайцев виходить після третього викинутого кораблика. Освітлення в залі тьмяне, тому більшість глядачів цього не помічають.

— Дивись, а Зайцев вийшов, — чоловік у синій сорочці показує подрузі на порожнє місце в першому ряду, де сидів москвич.

— Ну й добре. Нехай знає, куди приїхав, — махає рукою та.

— Це мій протест проти дій нашої влади, яка подовжила термін перебування російського Чорноморського флоту в Україні на 25 років, — пояснює дизайнерка. — Нічого не маю проти росіян і особисто В"ячеслава Зайцева. Але якщо ти займаєшся модою, мав би опустити свої політичні бачення і подивитися одяг, а не вставати і йти. Думаю, цей показ не завадить мені вийти на російський ринок. Скоріше навпаки.

Російський кутюр"є до зали не повертається. За півгодини на власний показ виїжджає на подіум у блакитному "мерседесі". Одягнений у фіолетовий костюм.

— Я пошив його вісім років тому. Одягнув, бо фіолетовий зараз у моді. Я трохи випереджую час. Шию багато речей, які довго лежать у гардеробі.

У Львові показує свою колекцію вперше. Одяг декорований вишивкою і камінням, схожий на індійські шалі. Колекцію демонструють українські моделі.

— Ці костюми зроблені за ескізами 1980-х. Тоді не було можливості втілити їх, бракувало тканин. У мене залишилося багато ескізів ще з 1960–1980-х. Тепер такий одяг у моді, його купують відомі клієнти. Тільки з Аллою Пугачовою не спрацювалися, залишилися просто хорошими друзями.

Роздивляється за лаштунками колекцію киянки 26-річної Лілії Літковської.

— О, одяг такий стильний, авангардний. Українські дизайнери ближчі до Європи, ніж російські.

Моделі Літковської виходять на подіум в темному одязі. Обличчя закриті темною тканиною.

— Це люди-кокони, які ховаються від зовнішнього світу. Проте всередині вони чисті, — розказує дизайнерка. — Мені найбільше сподобався Слава Зайцев 1980-х. Придбала б у нього кілька капелюшків із загорнутими крисами.

До неї підходить мер Львова 41-річний Андрій Садовий із дружиною Катериною, 36 років. Питають, які релігійні мотиви навіяли модельєрці колекцію. Уточнюють, чи вона християнка. Літковська нітиться. Мер протягує їй свою візитівку.

"Зараз немає поділу на літо і зиму"

Киянин 39-річний Олександр Васильєв назвав свою колекцію "Чотири сезони в одному". Поряд із легким одягом представив теплі пальта і куртки.

— Зараз немає поділу на літо і зиму. Якщо ви подорожуєте, можете брати з собою всю колекцію. У бутиках вона з"явиться восени. Речі коштуватимуть від 300 доларів. Я вперше побував у Львові 1989-го. Здається, тоді місцеві одягалися цікавіше. Тепер бракує відвертості, сміливості в підборі кольорів. Але усмішка у львів"ян завжди присутня.

Львівська дизайнерка 22-річна Іванна Юхимчук прикрасила костюми шапками з довгими вухами.

— Вуха можна спустити до ніг. А можна обв"язати навколо шиї — виглядатиме, як шалик.

Зараз ви читаєте новину «Відро з корабликами роздратувало В"ячеслава Зайцева». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути