четвер, 03 серпня 2006 20:37

Україна матиме десять супутників

— До 2015 року Україна виведе на орбіту десять супутників, — повідомив 1 серпня міністр транспорту і зв"язку Віктор Бондар.

Перші два супутники вийдуть на орбіту 2008 року. Вони обійдуться Україні у $250 мільйонів. Проект окупиться лише за 9–10 років. А гарантований термін роботи супутника не перевищує 15 років.

Національна супутникова система створюється для українських підприємств, які нині використовують супутниковий зв"язок західних країн.

— Також це питання національної безпеки, яке особливо важливе для банківської системи і збройних сил, — пояснює Наталя Веретельник, прес-секретар Державного департаменту з питань зв"язку та інформації.

Українські підприємства, які купують супутниковий зв"язок у західних операторів, — це насамперед радіо- і телевізійні компанії, оператори мобільного зв"язку та інтернет-провайдери. Всі вони придбали довготермінові пакети на супутниках таких іноземних операторів, як грецький "Хілостат", ізраїльський "Амос", американський "Паломсат", міжнародний "Сіріус". Ці оператори мають великі групи супутників і багато клієнтів, тому й диктують свої ціни. Середня вартість одного мегабіта — $3000. Звичайному українському телевізійному каналові потрібно приблизно 5 мегабітів на місяць.

— Як українець я кажу, що свій супутник Україна повинна мати. Але, цей проект намагаються здійснити ще з початку 1990-х, — каже 36-річний віце-президент інтернет-провайдера "ЛакіНет" Вадим Погорілов. — Дешевшим за іноземний, український супутниковий зв"язок не буде. Але, щоб змусити українські підприємства перейти на нього, держава може створювати різні стимули. Росія, наприклад, спростила для таких підприємств систему ліцензування.

Зараз ви читаєте новину «Україна матиме десять супутників». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути