— До 2015 року Україна виведе на орбіту десять супутників, — повідомив 1 серпня міністр транспорту і зв"язку Віктор Бондар.
Перші два супутники вийдуть на орбіту 2008 року. Вони обійдуться Україні у $250 мільйонів. Проект окупиться лише за 9–10 років. А гарантований термін роботи супутника не перевищує 15 років.
Національна супутникова система створюється для українських підприємств, які нині використовують супутниковий зв"язок західних країн.
— Також це питання національної безпеки, яке особливо важливе для банківської системи і збройних сил, — пояснює Наталя Веретельник, прес-секретар Державного департаменту з питань зв"язку та інформації.
Українські підприємства, які купують супутниковий зв"язок у західних операторів, — це насамперед радіо- і телевізійні компанії, оператори мобільного зв"язку та інтернет-провайдери. Всі вони придбали довготермінові пакети на супутниках таких іноземних операторів, як грецький "Хілостат", ізраїльський "Амос", американський "Паломсат", міжнародний "Сіріус". Ці оператори мають великі групи супутників і багато клієнтів, тому й диктують свої ціни. Середня вартість одного мегабіта — $3000. Звичайному українському телевізійному каналові потрібно приблизно 5 мегабітів на місяць.
— Як українець я кажу, що свій супутник Україна повинна мати. Але, цей проект намагаються здійснити ще з початку 1990-х, — каже 36-річний віце-президент інтернет-провайдера "ЛакіНет" Вадим Погорілов. — Дешевшим за іноземний, український супутниковий зв"язок не буде. Але, щоб змусити українські підприємства перейти на нього, держава може створювати різні стимули. Росія, наприклад, спростила для таких підприємств систему ліцензування.
Коментарі