— Завжди ходила на першотравневі мітинги. І далі ходитиму. Ніякі В'ятровичі мені цього не заборонять, — каже киянка 70-річна Віра Антонюк. Тримає червоний прапор з написом "1 травня". Прийшла на демонстрацію, присвячену Дню міжнародної солідарності трудящих.
На мітинг у столиці сходиться майже 2 тис. людей. Збираються зранку біля Київської міської державної адміністрації. Несуть прапори України, профспілок і політичних сил. Багато червоних кульок і плакатів: "Першотравню бути", "За мир, працю, справедливість". Ідуть Хрещатиком до Європейської площі. Там встановлена сцена.
Центр Києва перекритий поліцією. На площі до двох сотень правоохоронців. Ще два автобуси й автозак стоять у Хрещатому парку.
— Вимагаємо забезпечити конституційне право на своєчасне отримання зарплат. Мають бути ліквідовані всі заборгованості з виплат, — каже організатор мітингу нардеп Сергій Каплін.
Демонстрація закінчується за годину. Провокацій немає. Сцену швидко розбирають. Частина пікетувальників йде в Маріїнський парк. Там мають отримати по 60 грн. Стільки їм пообіцяли за участь у заході.
У Вінниці 1 травня активісти громадської організації "С14" намагалися розігнати кілька десятків пенсіонерів, що вийшли на мітинг. Увірвалися у натовп із вигуками "Україна понад усе!" та "Комуняку на гілляку!" Їх швидко відтіснила поліція.
У Херсоні учасники першотравневої демонстрації побилися з націоналістами. Спершу біля площі Героїв, потім неподалік пам'ятника Невідомому солдатові.
— Йшли понад півсотні прихильників "русского мира" з червоними прапорами й гаслами проти військових дій на Донбасі та підвищення тарифів, — каже херсонський журналіст Євген Волков. — Зустрілися із ветеранами АТО й представниками "Правого сектора". Вони святкували 100-річчя Першого українського добровольчого полку імені Богдана Хмельницького.
Обидві сутички припинила поліція.
У Дніпрі між собою побилися соціалісти та представники незалежних профспілок. Зчепилися в центрі міста, коли профспілки намагалися роздати листівки прихильникам соціалістів.
Коментарі