66 пацієнтів підключені до апарату штучної нирки в новому медичному центрі у Тернополі. Він об"єднав два оновлені відділення — нефро- і гемодіалізу — в обласній комунальній клінічній лікарні. На реконструкцію приміщення виділили 1,5 мільйона гривень із бюджету області.
Тепер консервативне терапевтичне лікування поєднане з більш радикальним — уведенням в організм лікувальних розчинів через спеціальний фільтр.
— Ремонт обійшовся в 1 мільйон 200 тисяч гривень, — розповідає заступник начальника обласного управління охорони здоров"я Михайло Буртняк. — Решту грошей вкладемо в нове обладнання.
— За допомогою апаратів штучної нирки фактично продовжуємо життя пацієнтів. Якщо їм не проводити сеансів, вони загинуть від інтоксикації, — пояснює завідувач відділу гемодіалізу Андрій Клим, 52 роки. — У нас є дванадцять шведських апаратів. Обслуговуємо жителів усієї області, тому доводиться працювати у чотири зміни
Усі 66 пацієнтів лікуються амбулаторно. Приїжджають тричі на тиждень. Сеанс лікування триває чотири години.
Лікування одного пацієнта коштує 33–34 тис. грн на рік.
За законом, в Україні дозволені лише родинні трансплантації нирок. На Тернопільщині проживає вісім пацієнтів, яким зробили пересадку.
Коментарі