Міністерство освіти звільнило учнів четвертих і дев'ятих класів від цьогорічної державної підсумкової атестації через поширення коронавірусу. У документах їм зроблять запис "звільнений (а)".
— Позитив один — уникаємо контактів дітей між собою і вчителями, — говорить директорка Наукового ліцею №3 Полтавської міськради Ірина Гринь, 49 років. — Однак, якщо нас повертатимуть за парти, чому не скласти ДПА? Школярі навчатимуться до травня, і логічно було би підбити якісь підсумки. Аби вони побачили свій рівень.
Скасування ДПА для четвертих класів — негативний момент для учнів. Бо атестація — це завжди серйозна підготовка й мобілізація дитини, її відповідальність. Цьогоріч школярі втрачають можливість показати знання.
Дев'ятикласники, які планують далі здобувати середню спеціальну освіту, втрачають психологічний настрій. Торік вступна кампанія в коледжі проходила у вигляді екзаменів. Школяр готувався до ДПА, і паралельно до них. Тепер скласти іспити буде важче.
Є глобальніша проблема за скасування атестації, додає педагог.
— Кого за кілька років випустять школи? На дистанційному навчанні діти можуть вимикати камери й робити вигляд, що слухають. Рівень знань буде відповідний. Навіть, якщо вчитель сумлінно готується, то якість таких уроків — 30 відсотків занять в аудиторії.
Коментарі