Із 20 до 31 серпня на берег Чорного моря викинулися і загинули 45 дельфінів.
— Припливають знесилені й помирають на суші, — каже "ГПУ" 32-річний Олексій Біркун, голова Чорноморської ради з охорони морських ссавців. Він працює в Сімферопольській лабораторії "Брема", що займається біотехнічними розробками з екології, медицини та аквакультури.
— 2008-го зафіксували 13 таких випадків. Цьогоріч ця цифра зросла вчетверо. Найбільше дельфінів викинулося на західне узбережжя Чорного моря — 34. Вісьмох винесло водою біля Севастополя. Мертвих тварин відвезли в лабораторію. В організмах виявили морбілівірусну інфекцію. Тварини випливають на берег, бо втрачають координацію. Цей вірус уражає їхню нервову систему.
Діагноз морбілівірус підтвердили в лабораторіях Канади та Німеччини. Методів боротьби з ним іще не розробили.
— На початку серпня турецькі вчені надіслали повідомлення, що за половину липня на береги Туреччини викинулися понад 120 дельфінів, — говорить Карина Вишнякова, 22 роки, із Південного науково-дослідного інституту морського і рибного господарства. Вона п"ять років вивчає дельфінів у Чорному морі. — Через спеку організм ссавців ослаблений, вірус прогресує. Тварина стає неврівноваженою, кружляє на місці. Коли її виносить на берег, завалюється на бік і помирає.
У Чорному морі живуть дельфіни трьох видів: азовки, афаліни і білобочки. Останні викидаються найчастіше. Для людини нездорові тварини безпечні, але гратися з ними не варто.
Коментарі