Ексклюзиви
четвер, 05 листопада 2009 07:31

Третій рік не може оформити пенсію Анатолій Слива

Автор: фото: Наталія БОНДАР
  Дружина механізатора Лідія Слива і голова сільгосппідприємства ”Прогрес” Микола Грицан під час інтерв’ю на місцевій телестудії. Перед ними на столі документи, які підтверджують, що Анатолій Слива має право на пенсію з 2007 року
Дружина механізатора Лідія Слива і голова сільгосппідприємства ”Прогрес” Микола Грицан під час інтерв’ю на місцевій телестудії. Перед ними на столі документи, які підтверджують, що Анатолій Слива має право на пенсію з 2007 року

57-річний Анатолій Слива із села Мала Побиванка Гадяцького району Полтавщини домагається пільгової пенсії з кінця літа 2007-го.

— 5 серпня позаторік чоловіку виповнилося 55 років. Він має слабке здоров"я, тому до Гадяча їздила я, — розказує дружина Лідія Михайлівна. — Одвезла пенсійні документи, здала їх інспектору Світлані Бакреневій — вона по нашому участку була. У кінці серпня всі документи готові були. Але інспектор сказала, краще через два-три місяці оформляти, бо з нового 2008 року буде більший коефіцієнт — то й пенсія більша. Тепер кожен місяць їздимо. А нам: то довідок немає, то всі документи в Полтаві. В області кажуть, що в них нічого нема. 11 вересня цього року порадили написати заяву на оформлення пенсії, бо її у справі нема. А як не напишу, то взагалі не получимо.

У чоловіків пенсійний вік із 60 років. У 55 має право оформити пільгову пенсію механізатор із 20-річним трудовим стажем. Анатолій Іванович пропрацював на тракторі в Гадяцькому районі 18,5 року в сільгосппідприємстві "Прогрес". Доти — чотири роки в Липоводолинському районі на Сумщині. Загальний стаж роботи — 32 роки. Із Сумської області довідку передали. Комісія в Полтаві мала перевірити достовірність документів. Якби все оформили і нарахували пенсію після звернення, Анатолій Слива за цей час отримав би понад 22 тис. грн.

Мені, керівникові підприємства, важко все це пробити, а як же простій людині?

— Як керівник господарства я звертався із цією справою до прокуратури. Відповіді немає, — говорить директор "Прогресу" Микола Грицан. — Зверталися до обласного пенсійного фонду і в Київ. Тепер у районному управлінні кажуть, що заяви Сливи не було. Але ж є документи з нашого колгоспного архіву. Довідка за номером 8843 від 28 листопада 2007 року, що до Побиванки направили інспектора Пенсійного фонду. Того ж дня складено акт, який підтверджує право на пільги. А вони кажуть, що не було заяви! Мені, керівникові підприємства, важко все це пробити, а як же простій людині?

— Ніяких заяв від Анатолія Сливи в нас не було. Він написав її тільки 11 вересня цього року. Тож і платити будуть у кращому випадку з вересня. І то якщо обласна комісія підтвердить, що він може мати пільгову пенсію. Та працівниця, якій вони нібито здавали заяву, звільнилася. То ми нічого не знаємо, — пояснює Тетяна Решетник, заступник начальника пенсійного управління в Гадячі.

Сливи живуть із сином, невісткою і трьома онуками. Невістка вагітна четвертою дитиною. Лідія Михайлівна оформлена на біржі праці, син їздить на заробітки. Хату опалюють дровами, бо нема чим платити за газ. Мають корову, молоко здають.

Зараз ви читаєте новину «Третій рік не може оформити пенсію Анатолій Слива». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути