вівторок, 24 червня 2014 08:20

Тараса Шевченка зобразили даїшником

Автор: ФОТО: АНДРІЙ Жигайло
  Плакат із Тарасом Шевченком у формі даїшника повісили на столичній вулиці Михайлівській, 24–26. Там облаштовують парк Пам’яті Небесної сотні. Є також зображення поета в образі супермена, американського співака Елвіса Преслі
Плакат із Тарасом Шевченком у формі даїшника повісили на столичній вулиці Михайлівській, 24–26. Там облаштовують парк Пам’яті Небесної сотні. Є також зображення поета в образі супермена, американського співака Елвіса Преслі

Закинуте сміттєзвалище на вул. Михайлівській, 24–26 в центрі столиці місцеві жителі та активісти з Майдану перетворюють на сквер. Назвуть його Пам'яті Небесній сотні. На ділянці посадили аґрус, малину, абрикоси, вишні, яблуні, дуби, липи. Стіни сусідніх будівель завісили плакатами Тараса Шевченка у формі інспектора ДАІ, в образі супермена, співака Елвіса Преслі, Будди та інших.

Сквер буде прямокутний, оточений двома будинками і стіною. Займає майже 1,5 га. Під час протистояння між активістами та міліцією 18–20 лютого сміття з ділянки палили на Майдані, щоб зупинити наступ правоохоронців. Згодом на загальноміському суботнику територію прибрали.

У вівторок по обіді голі до пояса двоє чоловіків тачкою возять каміння на майбутню доріжку попід стіною. Висипають і трамбують вручну. Клумба по центру викладена з бруківки. Квітами поки що не засадили. Неподалік хлопець у брудній майці поливає зі шланга кущі.

— Ми только месяц назад начали, роботы много. Ни детской площадки, ни дорожек пока сделать не успели. Зато эти плакаты начали собирать туристов. Каждый час кто-то заходит и начинает шастать под ногами, — витирає чоло одноразовою серветкою 30-річний Віталій. — Я — с Майдана. Когда услышал, что люди сами все здесь делают, пришел помогать. Это в память о ребятах, которые погибли недалеко.

Також тут хочуть зробити дитячий город, де малюки навчатимуться висаджувати капусту, салат, моркву, цибулю, часник, огірки.

— Ми плануємо встановлювати тимчасові скульптури. Підготували проект дитячого майданчика. Зараз шукаємо спонсора. Хочеться, щоб наш проект став прикладом для киян, як облаштувати свій двір, — каже Євгенія Кулеба, ініціатор проекту "Місто.Сад".

Кому належить ділянка, не відомо. Активісти дізналися, що її продали 2006 року. Тут мали зводити будинок. Допомагати захистити сквер у разі появи власників обіцяє голова міськдержадміністрації Володимир Бондаренко.

Зараз ви читаєте новину «Тараса Шевченка зобразили даїшником». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути