Із 10 по 30 вересня кияни можуть вільно обрати сімейного лікаря. Для цього необхідно звернутися до будь-якої районної поліклініки. Адміністрація закладу зобов'язана забезпечити доступ до інформації про ім'я і прізвище, спеціальність, кількість закріплених пацієнтів, стаж роботи, кваліфікацію та почесні звання лікарів.
24 вересня йду в районну поліклініку №4 Святошинського району на вул. Булаховського. У реєстратурі запитую, де можна подивитися всіх лікарів.
— То есть записаться к участковому? — перепитує медсестра.
— Ні, хочу найкращого. Прочитала, що тепер можна обирати, — уточнюю.
— Нету такого. Но если вам хочется поговорить, идите в 306-й.
У коридорах, біля кабінетів порожньо. У 306-му жінка-лікар запрошує присісти. Питає, чи тут прописана. Показую паспорт.
— Чем вас участковый не устраивает? — перепитує.
Відповідаю, що я не знаю, хто в мене дільничний. Але хочу знати, хто найпопулярніший із лікарів. Бажаю записатися до нього.
— Ви неправильно зрозуміли. Інформації про лікарів ніхто не надає, а ви записуєтеся до свого, який прикріплений за адресою. У вас, наприклад, узагалі нікого немає. Тому заповнюєте бланк. Тільки у графі, де прізвище лікаря, нічого не пишіть.
— А як же лікар сімейної медицини?
— У нас зараз усі лікарі вчаться на сімейних. Тільки два працюють у поліклініці. Чим більше буде бланків, тим більший виділять бюджет поліклініки. Бланк, коли заповните, залиште в реєстратурі. На всіх родичів заповнюйте. Якщо є діти, яким більше 14 років, теж вказуйте.
Телефоную до Святошинського районного управління охорони здоров'я. Там кажуть, що на рекламну кампанію для лікарів немає коштів. Грошей не вистачає навіть на ручки і папір. Якщо не подобається дільничний лікар, радять звернутися до керівника поліклініки.
— Але головлікар ніколи не буде розказувати, які лікарі хороші, а які погані, — пояснює телефоном чиновниця. Не називається. — Визначити лікаря раджу сарафанним радіо. Ця реформа нічого не змінює. Просто той лікар, який був раніше, візьме вашу інформацію, що ви там заповнили, і запише себе.
Коментарі