Ексклюзиви
вівторок, 17 травня 2016 05:55

Страви на обід школярі обирають самі

Автор: ФОТО З САЙТА www.44.uа
  Учні школи-гімназії ”Консул” вибирають страви в їдальні
Учні школи-гімназії ”Консул” вибирають страви в їдальні

У школі-гімназії "Консул" у Печерському районі Києва для 180 учнів початкових класів запровадили шведський стіл. Діти самі обирають страви на обід. Їм пропонують чотири гарніри, п'ять перших страв, млинці, йогурти, джеми, салати. Батьки за харчування не доплачують. 260 старшокласників їдять окремо — у буфеті. Обіди оплачують самі.

У п'ятницю 13 травня учні підходять до металевих лотків. На них лежать відварені сосиски, яловичі тефтелі, курячі відбивні, картопляне пюре, прикрашене сухарями у формі їжака. Поруч — нарізані свіжі огірки, натерті варені морква, буряки. У кутку стоять йогурти з печивом. Також можна взяти чай чи сік. На обід однієї дитини в "Консулі" Печерська райадміністрація виділяє 10,51 грн.

— Ходимо в їдальню на великій перерві. Слідкуємо, щоб не приходили старшокласники. Подобається самій вибирати їжу. Сосиски не люблю. Беру відбивні або тєфтєлі, — каже 8-річна Анастасія.

— Спершу діти розбирають м'ясо та відбивні, — розповідає кухар Алла Підгірна. — Бувають дні, що вимітають все, іноді лишається гарнір. Якщо раніше ми смажили 170 котлет одного виду, то зараз лише 20, але п'яти видів. Бо окрім них ще є сосиски. На дитину припадає 200-грамова порція. Один школяр може взяти не більше двох сосисок, стільки ж котлет. Але якщо хтось захоче добавку, її дадуть.

— Годувати школярів за принципом шведського столу просили батьки. А також фірма, що організовує обіди. Звернулися з цією ініціативою до адміністрації Печерського району. Вони погодилися на такий експеримент, — говорить директор гімназії Тетяна Мельник. — Меню розписує наш кухар. Харчування забезпечує комунальне підприємство "Шкільне". На 10 гривень реально годувати дітей овочами, фруктами й молочним.

— Раніше в їдальні давали кашу із салатом і шматком м'яса чи ковбаси. Тепер бувають і сосиски, і котлети, і йогурти з різними начинками. Також можна взяти булочку чи пиріжок до чаю, — розповідає мати другокласниці Оксана Пономарьова. — Така система харчування дисциплінує дітей — вчаться себе обслуговувати. Тепер донька вдома сама собі насипає їсти.

365 мільйонів гривень виділила Київська міська рада на харчування дітей у столичних дитсадках і молодших класах. На одного школяра в день припадає 12 грн. У їдальні школи №90 за ці гроші на обід дають порцію макаронів, шматок консервованого огірка, чай, хліб і печиво.

— Є такі школи, де в меню на два тижні взагалі немає риби, — нарікає заступник голови міськадміністрації Ганна Старостенко, яка перевіряла навчальні заклади. — Дуже рідко бувають овочі та фрукти. Це неприпустимо. Їжа має бути не лише корисна, а й смачна. Тим більше, що зараз на це є гроші.

Зараз ви читаєте новину «Страви на обід школярі обирають самі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути