Українські школи інспектуватимуть експерти
— Роботу оцінюватиме група, — говорить міністр освіти 54-річна Лілія Гриневич. — Складатиметься від 3 до 12 освітян із досвідом роботи мінімум п'ять років. Усі пройшли навчання з методики перевірки. Можуть долучити громадськість.
Експерти опитають педагогів, учнів та батьків. Визначать рівень якості освіти. Перший — високий, другий — достатній, третій — вимагає покращення, четвертий — низький. Порушення директори шкіл мають усунути за рік. Інакше служба якості освіти рекомендує змінити їх або реорганізувати заклад.
Новий механізм випробують у кількох школах, масово почнуть впроваджувати наступного року.
— Нічого не зміниться, якщо перевірятимемо старими методами, — говорить 52-річний Віктор Громовий, керівник Центру моніторингу якості освіти. — Варто досліджувати емоції учнів. Що відчувають, коли йдуть на фізику, біологію, хімію. Якщо страх і огиду — це катастрофа. Навіть найкращі вчителі не мають провокувати ненависть до предмета.
9 із 10 сільських шкіл в Україні дають освіту низької якості, переконаний експерт.
— Але ж ніхто не поїде в глухе село створювати новий заклад, — каже Громовий. — Полякати реорганізацією можна, але треба розуміти реальність. Половину сільських шкіл можна оголосити економічними банкрутами. Але це не спрацює. Бо нікому буде працювати. Молодь хоче створювати бізнес, їхати на заробітки, а не працювати в школі.
Коментарі