Для отримання візи на в'їзд до країн Шенгенської угоди, українці повинні пройти певний перелік процедур, передбачений візовим кодексом Євросоюзу. Наприкінці 1990-х — на початку 2000‑х біля консульств вишиковувалися величезні черги. Ситуація кардинально змінилася з появою візових центрів, що взяли на себе оформлення документів для отримання шенгенської візи.
Візові центри за помірну плату зробили отримання віз максимально доступним. Це призвело до поступового зникнення безкінечних черг, у яких людям доводилося стояти цілодобово. Зараз в Україні є три візові оператори. Один із найбільших — VFS Global. Компанія працює на ринку вже дев'ять років. Має представництва в 14 містах: Київ, Львів, Одеса, Харків, Дніпропетровськ, Ужгород, Чернівці, Вінниця, Житомир, Хмельницький, Луцьк, Рівне, Тернопіль, Івано-Франківськ.
— Здати документи на отримання шенгенської візи займає до 15 хвилин. Під час запису людина може обрати зручний для себе час. Це зроблено, по-перше, для зручності клієнтів візового центру (можна спланувати свій день). А по-друге, для розуміння навантаження на чергу всередині візового центру, щоб прийом документів відбувався максимально швидко.
Зрозуміло, що й прийти здавати документи також потрібно на призначений час, не раніше. На вході у візовий центр обов'язково перевіряють час і дату запису. Щоб не створювати собі ж незручності — приходити слід на обраний вами час, — розповідають у компанії VFS Global.
Наводять великий перелік додаткових послуг. Клієнтам допоможуть заповнити анкету, сфотографуватися, оформити страховий поліс, а також запропонують різні види кур'єрських послуг. Приміром, відправлення й отримання рішення про візу кур'єром — за умови, що клієнтові не потрібно здавати відбитки пальців. Ця послуга унікальна тим, що для отримання візи не треба відвідувати візовий центр. Кваліфіковані співробітники приїдуть за вказаною адресою — на роботу чи додому — з потрібним обладнанням. Там можна здати документи, сканувати відбитки пальців, а також сплатити всі необхідні збори.
— Минулого року ввели нові правила для отримання "шенгену". Всі заявники повинні надати свої біометричні дані — відбитки пальців і цифрову фотографію. VFS Global швидко відреагувала на зміни. Кожен візовий центр обладнали необхідною технікою. Детально продумали й розробили процедуру сканування відбитків пальців, яка відповідає вимогам і критеріям консульств. При цьому завчасно поширили інформацію про те, що саме змінюється із запровадженням процедури сканування відбитків пальців. І що подавати документи на візу, як і раніше, можна до будь-якого з візових центрів України. Завдяки цьому люди, які живуть не в Києві, отримували візи в найближчому до них візовому центрі, — повідомляють у компанії VFS Global.
Також компанія піклується про безпеку даних. Кожному заявникові присвоюють унікальний номер, за допомогою якого можна простежити статус документів. Уся персональна інформація через 30 днів після отримання паспорта з рішенням автоматично видаляється із системи.
Інформацію про отримання візи можна знайти у п'яти відкритих джерелах: зателефонувавши до кол-центру, на сайті центру, через електронну пошту, прийшовши на особисту консультацію або прочитавши інформаційний стенд біля візового центру.
— Просимо громадян не користуватися послугами посередників, які часто крутяться навколо посольств, консульств і візових центрів. Зараз українців "обробляють" у мережі, підігріваючи істерію навколо отримання шенгенських віз. У коментарях на форумах часто трапляються розповіді про те, як складно їх отримати. Цим і користуються шахраї. Пропонують за короткий термін оформити всі документи, уникнути клопотів. Їхні послуги коштують у рази дорожче, ніж звичайна процедура. А результат часто протилежний. Людина може втратити і гроші, і дорогоцінний час. У підсумку — просто не вирушити в заплановану поїздку.
Щоб отримати візу, необхідно насамперед уважно ознайомитися з усією інформацію. Часто клієнти в поспіху не до кінця вивчають вимоги до документів. Через це процес може затягнутися. Якщо всіх вимог дотримано, термін отримання візи становитиме від чотирьох днів до двох-трьох тижнів. Це залежить від посольства певної країни. Тому візові центри, особливо напередодні періоду відпусток, рекомендують завчасно підготувати документи.
Коментарі