четвер, 04 червня 2020 00:06

Із Мирославом Скориком прощалися двічі

Автор: RACURS.UA
 

"Втратили генія. Був композитором і людиною з великої літери", — пише в соц­мережі президент 42-річний Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ про композитора Мирослава СКОРИКА. Він помер 1 червня у 81 рік.

Мирослав Михайлович народився у Львові. Писати музику почав із 5 років. Першою здібності помітила оперна співачка Соломія Крушельницька, двоюрідна прабаба Скорика. Порадила відправити його до музичної школи.

— Соломія Амвросіївна попросила заграти на фортепіано. Я почав і зупинився. Сказав, що інструмент фальшивить. Вона зрозуміла, що в мене абсолютний слух, — говорив Мирослав Михайлович.

Створив майже 100 композицій. Став автором музики до фільму Сергія Параджанова "Тіні забутих предків" й опери "Мойсей" за однойменною поемою Івана Франка.

Викладав у Київській консерваторії, музичних закладах США й Австралії. У 2011–2016 роках керував Націо­нальною оперою України. До останнього був головою Спілки композиторів. У вільний час збирав гриби і дивився комедії. Відпочивав на дачі в Карпатах.

— У 1990-х хотів назавжди покинути Україну через жах, що тут коївся. Періодично їздив до родичів і друзів у США й Австралію. Треба було якось заробляти, тому створив ансамбль. З ним гастролював обома країнами, — розповідав Мирослав Скорик.

Мав два шлюби. Донька Мілана — художниця, працює в столичному оперному театрі, син Назар — еко­номіст.

Прощалися з Мирославом Скориком двічі: у Києві та Львові. Поховають його 5 червня на львівському Личаківському кладовищі.

Зараз ви читаєте новину «Із Мирославом Скориком прощалися двічі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути