четвер, 26 листопада 2009 07:01

"Поліпшиться підмочений імідж України"

Рік тому було створене Координаційне бюро з підготовки Євро-2012 при Кабінеті Міністрів. Минулого тижня зустрілися з його керівником 34-річним Іллею Шевляком.

— Головне, створена система управління — скоординована робота всіх органів виконавчої влади. Відбулися перші парламентські слухання з підготовки до турніру. Ухвалений закон про Євро-2012 передбачив деякі нововведення. Зокрема можливість викупу об"єктів приватної власності за рахунок держбюджету. Таким прикладом став викуп людських земельних ділянок для будівництва терміналу в Львівському аеропорту.

Які найпроблемніші моменти лишаються?

— Підготовка аеропортів і спорудження львівського стадіону. Були дискусії щодо коригування проекту арени. Але нарешті підписали тристоронню угоду між генпідрядником, мером і консультантом — німецькою компанією "Ренеком". Тож процес рухатиметься швидше.

У Києві роботи з реконструкції Республіканського стадіону йдуть за графіком, узгодженим із УЄФА. А це — ключовий об"єкт для отримання Києвом права на проведення фіналу Євро.

Як розв"язують проблеми з терміналами в аеропортах Львова і Донецька?

— По Львівському аеропорту Кабмін передав функцію замовника облдержадміністрації. Вона розробила графік будівництва злітної смуги й нового терміналу. Обіцяє до кінця року пришвидшити роботи.

У Донецьку злітна смуга готова на 70 відсотків. Проект терміналу презентували експертам УЄФА, розпочали підготовчі роботи. Першу чергу планують увести в експлуатацію до кінця 2011 року. Його площа буде близько 40 тисяч квадратних метрів з пропускною спроможністю біля тисячі пасажирів за годину.

Політична нестабільність загрожує підготовці до турніру?

— Євро — поза політикою. Це неодноразово підтверджувало голосування у Верховній Раді. Законопроекти щодо Євро приймали за консенсусу майже всіх фракцій. Бо усі розуміють важливість і актуальність цього проекту. Це не просто імідж держави, а проект, який дозволяє модернізувати інфраструктуру країни. А головне: збудоване залишиться для наших громадян.

Як співпрацюєте з Польщею?

— Тримаємо тісні зв"язки з державним підприємством PL-2012, яке відповідає за підготовку чемпіонату в Польщі, та міністерством спорту. Погоджуємо дії з підготовки інфраструктури, підготовки волонтерів, інформаційне забезпечення, охорону порядку.

Чи вивчаєте досвід країн, що проводили чемпіонати Європи з футболу?

— Так, насамперед, Португалії, Австрії і Швейцарії. Я був у Відні. Вивчив багато проектів, які можна реалізувати в нас. Але після того, як у грудні виконком УЄФА підтвердить проведення чемпіонату у чотирьох українських містах.

Турнір стане можливістю інтеграції України в Європу

У скільки нам обійдеться Євро?

— Програма підготовки передбачає використання 126 мільярдів гривень. Із них близько 33 із державного і 7 мільярдів із місцевих бюджетів. Вони підуть на основні інфраструктурні проекти. Решта — приватні інвестиції.

Що Україна отримає від чемпіонату?

— Зросте інтерес до країни — збільшиться потік туристів. А це розвиватиме сфери послуг, малий і середній бізнес. Новий стимул отримає готельне господарство. Нарешті, поліпшиться підмочений політиками імідж країни. Турнір стане можливістю інтеграції України в Європу через спілкування уболівальників із нашими громадянами.

Зараз ви читаєте новину «"Поліпшиться підмочений імідж України"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути