— Я записався в добровольці ще в березні. Досі не забрали, — киянин 29-річний Павло зранку 29 липня стоїть під дверима об'єднаного Шевченківсько-Подільського районного військового комісаріату Києва. — Зустрічався з комісаром. Він показав пачку списків добровольців: тебе теж записали. Я хочу, щоб мене мобілізували, а не просто записали.
Зранку біля військкомату тупцюють кілька десятків чоловіків. Деякі прийшли з матерями, дружинами. Всередину пускають із повісткою та паспортом. Якщо останнього немає — відправляють додому. Жодного з присутніх не мобілізовують.
— Мені сказали принести гору документів, — розповідає 32-річний Антон Янпольський. — Я живу на Подолі, наш військкомат раніше був на Контрактовій площі, недавно переїхав сюди. Мабуть, проблеми з архівами, бо викликають усіх підряд. Я не служив, військової спеціальності не маю. Нащо я на війні?
— Комісар викликав дві тисячі хлопців, а мобілізують тільки 90, — приєднується до розмови чоловік років 40. Курить цигарку за цигаркою, нервово крутить повістку в руках. — Тим, кого реально мобілізують, у повістці пишуть "явитися з речами". Мене хотіли взяти водієм вантажівки, але маю права тільки на легкову. Та як треба — сяду й на вантажівку.
Черговий на вході каже, що мобілізують тих, хто має військову спеціальність. Інших викликають, щоб перевірити на випадок повної мобілізації.
У Міністерстві оборони не кажуть, скільки мобілізують киян. Ця інформація — засекречена.
— Хочу помогти всім, чим зможу, — говорить доброволець Павло. — В армії не служив, але здоров'я нормальне. Кікбоксингом займаюся, 1 грудня захоплював Київраду. На Грушевського, правда, не воював, бо перед тим чотири доби простояв на посту, схопив запалення легень.
— Я — за Руський мір і за слов'янське єдинство, — перебиває його ще один доброволець, представитися відмовляється. — Буду воювати з путінською ордою до повного відновлення Київської Русі з центром у Києві. Тільки тоді ми станемо країною, незалежною ні від кого.
— Хотів би потрапити в якусь медичну частину. Зброю до рук не дуже хочу брати, краще людей рятуватиму, — продовжує Павло. — Але хай беруть хоч куди-небудь.
Комісара добровольці не дочекалися. Прийдуть за тиждень.
У зоні АТО воюють 3,5 тис. киян, за даними контрольної комісії міськради. Входять до добровольчих батальйонів "Азов", "Дніпро", "Шахтарськ". Із жителів столиці складаються батальйони "Київ-1", "Київ-2", "Золоті ворота", "Миротворець". Їх фінансують і забезпечують спонсори.
Коментарі