— 10-річний син учора після уроків розказував, що у класі захворіли семеро дітей. Не хочу його пускати до школи. Хай днів зо три вдома посидить. Моя старша сестра недавно на грип перехворіла. Температура 38,5 не спадала тиждень. Але не кашляла й нежитю не було. Уночі спала, а потім ще вдень по 5 годин, дуже виснажилася, — розповідає Ірина Тимченко, 35 років, з Житомира.
Від 18 по 25 лютого на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в Україні захворіли 251 533 людини, кажуть у Центрі грипу Міністерства охорони здоров'я. Понад 65% із них — діти. Із кожних 10 тисяч українців занедужали 55. Це — середній рівень захворюваності, епідемії лікарі не спостерігають.
— На грип хворіють вдвічі більше людей, ніж повідомляє статистика, — каже терапевт 50-річна Лариса Бойко з міста Конотоп на Сумщині. — Багато лікуються вдома. Минулого тижня до мене з грипом звернулися понад 20 людей. А раніше — один-два на тиждень.
Овочі та фрукти з вітаміном С допоможуть уникнути застуди, але від грипу не вбережуть, навіть якщо лимони їсти по кілька штук щодня. Вірус грипу може "скосити" будь-кого. Найвразливіші — діти і люди похилого віку, бо мають слабший імунітет. Вони довше одужують, частіше мають ускладнення.
Щоб хвороба швидше минала, треба постійно лежати. І пити багато теплої рідини. Вода допомагає вивести вірус з організму, — радить Лариса Бойко.
— Перша хвиля грипу була наприкінці грудня торік. Зараз почалася друга, — каже столичний лікар-гомеопат 64-річний Володимир Волгін. — За симптомами, теперішній грип не відрізняється від торішнього. Від нього так само буває нежить, слабкість, сильно болить голова. Але нинішній вірус дуже швидко прогресує. Інкубаційного періоду в два-три дні немає. Підхопив інфекцію в першій половині дня, а вже під вечір температура підскакує до 39 градусів і вище. Якщо не лежати, через п'ять днів грип може перейти в гайморит або запалення легень.
Від перепаду температури наприкінці зими українці частіше застуджуються.
— Не встигають одягнутись відповідно до зміни погоди. А зараз — то тепло, то холодно. Через це на грип хворітимуть до кінця березня. Пацієнти часто неправильно лікуються. Біжать на роботу, як тільки спаде температура, передають інфекцію колегам. Після "полегшення" треба посидіти вдома мінімум три-чотири дні.
Для профілактики грипу на початку весни Володимир Волгін радить купити в аптеці траву еупаторіум. Її заварюють по чайній ложці у склянці води, п'ють двічі на день до їди.
Коментарі