28-річна Аліса Ковальова із Глухова на Сумщині написала скаргу уповноваженому із захисту української мови Тарасові Кременю. Просить відреагувати на ситуацію, що склалася в міській школі №3. Близько двох тижнів тому там скасували свято до Дня Миколая, бо родина Ковальових вимагала прибрати російськомовну пісню зі сценарію заходу. Її мали співати діти.
— Ми — українська сім'я та спілкуємося рідною мовою. Син Нестор ходить у перший клас. Розповів, що для свята їх учили російської пісні "Лепим-лепим ком большой", — розповідає Аліса. — Звернулася до директора: "Не бажаю, щоб моя дитина виконувала пісні російською". Нічого не сказав. Тоді через депутата нашої громади зв'язалася з відділом освіти. Звідти дзвонила керівнику школи та просила вилучити пісню. Я не проти російськомовного населення. Я проти примусу дитини співати мовою, якою вона не хоче. Синові не дали вибору: співай або сиди окремо.
Жінку видалили з батьківського чату у вайбері.
— Вчителька написала, що ранок скасували, бо один із батьків проти. Коли особисто підійшла до неї — почала мене винуватити. Це спроба педагога помститися мені й синові за позицію. Хочуть нацькувати весь клас. Наче я відьма, яка позбавила дітей свята. Після видалення з чату не маю інформації про навчальний процес. Не повідомили і про роздачу подарунків дітям. Усі батьки купили своїм великі банки з цукерками, а мій залишився без такого.
У школі звинувачення жінки заперечують.
— Усі свята і навчання проводимо українською, — кажуть у адміністрації. — У переддень Дня Миколая старшокласники зазвичай вітають молодших школярів. Так було і цього разу. Щодо звинувачень, то нам, як педагогам, соромно говорити про якусь помсту батькам чи учням. Школа себе так не принижуватиме.
Коментарі