Пацієнти київської психіатричної лікарні плетуть маскувальні сітки для бійців у зоні АТО. Роблять це близько двох місяців.
— Не завжди волонтери мають достатньо часу на таке. Тому вирішили задіяти людей, яким це заняття піде на користь. Трудова діяльність допомагає хворим знову адаптуватися до суспільства, — каже 26-річна Марія Лукашук, практичний психолог.
Заходимо до майстерні — великої світлої кімнати. Раніше там стояли швейні верстати. Пацієнти шили простирадла. Головний трудоінструктор 59-річна Євдокія Григор'єва і волонтер Оксана Лукашук, 47 років, за столом ріжуть на смужки камуфляжну тканину. В іншому кінці приміщення розмістили дерев'яні рами. На них плетуть сітки.
— Пацієнтів надихає, що можуть урятувати життя. Вони також слідкують за подіями в країні, хвилюються і співчувають. Не маючи змоги перебувати у зоні бойових дій, допомагають, чим можуть тут. Терапія позитивно впливає на стан здоров'я. Хто ходить до нас давно, вже готується до виписки, — розповідає Євдокія Олександрівна.
— За тиждень тут сплітають одну велику сітку або декілька менших, — говорить Оксана.
У лікарні налічують 30 відділень. Пацієнтів долучають майже усіх. Приходять і чоловіки, і жінки.
— Я приїхав до Києва з Хмельницької області. Тут виявилося, що маю певні психічні розлади. Тому потрапив у лікарню. Оскільки мій стан покращився, то допустили до занять трудотерапією, — розповідає 25-річний Костянтин Вишняков. — Мене це заспокоює. В такій ситуації в країні не хочу лишатися байдужим.
Коментарі