вівторок, 22 вересня 2015 00:20

Охоронцям платять доларами і гривнями

— Дочка возвращалась после уроков. Ее поймали два дебила в воен­ной форме, хотели изнасиловать. У сына по дороге со школы украли планшет. Пришлось нанять охранника. Другого способа уберечь детей нет. Платим 250 гривен в день, — каже 39-річна Алла Шадько з Донецька. Працює адміністратором у ресторані.

— Забирати дітей зі школи не маю можливості. Чоловік працює перевізником. Возить людей в Росію. Охоронця порадив знайомий. На батьківських зборах розповіла іншим батькам, то ще кілька погодились. Грошима скидаємось, — продовжує Алла. — Наших дітей охороняє місцевий Олексій. Він під 2 метри зросту. Приїздить після закінчення уроків броньованим бусом. Збирає всіх, розвозить по мікрорайонах. Доставка просто у квартиру: має ввійти в помешкання, оглянути його і віддзвонитися батькам, що дитина вдома. Платимо доларами або гривнями. Рублів не бере. Валюту маю, бо до нас у ресторан ходять переважно військові, розраховуються доларами.

Послуга з охорони школярів з'явилася у вересні. У соцмережах, на зупинках транспорту розміщують оголошення: "Няня с автоматом, со знанием англий­ского и умением приготовить яичницу, суп для ребенка школьного возраста".

— Росіяни, колишні військові так заробляють, — розповідає 30-річна Юлія Лепьохіна. — Серед охоронців є й жінки. Їх наймають дівчатам. Ми із сусідами найняли спільно охоронця. В них четверо дітей, у мене — троє. Він із малими — весь день. Ходить гуляти, водить на гуртки. Жодного разу не потрапили під обстріл. Охоронець — деенерівець. Вони завжди попереджають своїх по раціях. За годину знають, де стрілятимуть.

1500 гривень коштують курси стрільби та боротьби в Донецьку. Вони стали популярні останнім часом. Навчають три місяці.

— Зустрів знайому з модельного агентства. Каже: за рік жодна людина на курси не записалася. Так само не цікавляться заняттями з англійської, — каже 47-річний тренер Олег Морозюк. — А до нас навіть дітей 7-річних приводять, щоб навчили стріляти. Пенсіонерки просять показати, куди вдарити, аби нападник одразу впав.

Зараз ви читаєте новину «Охоронцям платять доларами і гривнями». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути