— Обвали будинків у Києві — не новина. Таке вже було на вулиці Мала Житомирська. Подібних споруд у центрі міста не менше сотні. Більшість у Шевченківському, Печерському й Подільському районах, — каже 61-річний Віталій Пшеничний, колишній головний рятувальник столиці.
— Причина обвалу — будівельні роботи, які вели без узгодження плану їх виконання. Його розробляють в організації, що отримала замовлення на будівництво. Але для цього має бути спеціальна ліцензія. Її забудовник не мав, — говорить Пшеничний. — Працювали у домі не спеціалісти, а випадкові робітники, найняті на вокзалі. Ця сукупність порушень і призвела до трагедії.
— Рятувальники діяли професійно. Вчасно робили паузи, щоб почути стогін чи зітхання людей під завалами. Правильно, що обвал розбирали вручну. Інакше він міг повторитися.
Окрім аварійних споруд, руйнування можливі і в незавершених новобудовах.
— Такі будинки є на Оболоні, Троєщині, біля станції метро Житомирська. Аби уникнути нещасних випадків, там треба виставити охорону й не пускати людей усередину. Також слід знайти власника і зобов'язати його завершити роботи, — каже Віталій Никифорович.
Коментарі