21 листопада уряд призупинив підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. О 22.30 на столичний майдан Незалежності вийшли обурені цим рішенням. Їх було близько півтори тисячі. Зорганізувалися через соцмережі. Так розпочався рух, що назвали Євромайдан.
Президент Віктор Янукович не підписав Угоду на саміті у Вільнюсі, тому люди продовжили акцію протесту. У ніч на 30 листопада студентів, які ночували на Майдані, побив "Беркут". Постраждали 79 осіб. Мітингувальники, які втекли, сховалися у Михайлівському соборі. Наступного дня біля нього зібралися близько 20 тис. громадян. 1 грудня на акцію вийшли сотні тисяч. За тиждень — близько мільйона.
17 грудня президенти України та Росії домовилися про надання Україні $15 млрд кредиту і знижки на газ. Деякі експерти вважають, що це допоможе "втримати" економіку країни. Однак більшість переконані, що домовленості Януковича з Путіним — це розворот у бік Митного союзу.
— Майдан засвідчив, що народ готовий боротися за свої права, не зважаючи ні на холод, ні на те, що їх б'ють, — каже політолог 49-річний Володимир Бондаренко. — Він об'єднав Схід і Захід. Суспільство втомилося від представників донецької еліти при владі. Люди показують, що їм хочеться жити у демократичній країні. Владі доведеться поступатися, бо Майдан стоятиме і розширюватиметься. Буде звільнений прем'єр, переформатують більшість уряду. Треба позбавлятися від того, хто стає баластом, як би він не був милий президенту. Це може статися після Новорічних свят. Свою роль тут зіграє і Європа, яка визнала Майдан. З Януковичем можуть відмовитися зустрічатися, якщо він не піде на поступки.
Коментарі