Ексклюзиви
Четвер, 14 жовтня 2021 00:05

Невакцинованим заборонять їздити Україною

Із 21 жовтня уряд заборонить міжобласні перевезення невакцинованих проти коронавірусу. У регіони з жовтої зони карантину возитимуть при наявності в "Дії" сертифіката про щеплення однією дозою вакцини чи відповідної роздрукованої довідки. У червоні й помаранчеві області — за умови повного курсу вакцинації.

Дозволять проїзд при пред'явленні свіжого ПЛР-тесту про відсутність хвороби. Відповідальність за наявність довідок у пасажирів, водіїв, екіпажів літаків і потягів несе перевізник, за рішенням Кабінету міністрів. Сертифікати можуть перевіряти поліцейські.

Вимоги не стосуються неповнолітніх, кажуть у Міністерстві охорони здоров'я.

— Це вимушений крок для стримування поширення інфекції, — говорить глава МОЗу Віктор Ляшко, 41 рік. — Нова хвиля коронавірусу почалася раніше, ніж прогнозували. Думали, буде повторення ситуації осені 2020-го, коли значне зростання мали в західних областях. Зараз же бачимо, що приріст дають східні та південні регіони.

На 12 жовтня в помаранчевій зоні карантину перебувають 14 областей — Волинська, Житомирська, Запорізька, Дніпропетровська, Донецька, Львівська, Луганська, Одеська, Сумська, Хмельницька, Харківська, Черкаська, Чернівецька та Чернігівська. Херсонська потрапила до червоної зони з 15 жовтня.

— 95 відсотків усіх виявлених заражень в Україні припадають на штам "Дельта". Інфікована людина може мати симптоми сім-вісім днів, а потім рівень кисню в крові різко падає із 92 до 72 процентів. Таких хворих важко витягнути, — продовжує Віктор Кирилович. — Нова циркуляція вірусу найперше вражає тих, хто не хворів на ковід або невакцинований.

Рішення Кабміну щодо міжобласних перевезень — недоречне, говорить міністр охорони здоров'я 2014-го Олег Мусій, 56 років:

— Вакциновані теж можуть поширювати коронавірус. Тому обмеження некомпетентне. Для стабілізації ситуації загальні карантинні правила повинні діяти для всіх. Наприклад, у Австрії вже були чотири локдауни, а в Ізраїлі три.

Влада запровадить жорсткі обмеження, коли в Україні щодоби помиратимуть по 400–500 людей, прогнозує експерт.

— Зараз у нас майже 350 смертей на добу. Критичною цифрою для оголошення локдауну може стати й кількість заповнених ліжок у лікарнях, — додає Мусій.

— Є два варіанти подальшого розвитку пандемії — проводимо максимальне щеп­лення чи підемо на жорсткий карантин, — розповідає імунолог Борис Донський. — Перебуваємо на етапі зростання захворюваності. Якщо всі перехворіють або вакцинуються в цю хвилю — нових спалахів не буде.

— Людство подолало майже 60 відсот­ків шляху для виходу з пандемії. Однак її завершення можуть значно віддалити нові штами коронавірусу, — каже провідна наукова співробітниця Всесвітньої організації охорони здоров'я Сумія Свамінатан, 62 роки.

Віддалити завершення пандемії може нерівномірна кількість щеплень у різних країнах.

— У деяких державах вакциновані по 70–80 процентів населення, а в інших — менш як 4 відсотки, — додає Свамінатан. — Що довше з таким миритимемося, то більший буде ризик появи нових перешкод для завершення пандемії.

Зараз ви читаєте новину «Невакцинованим заборонять їздити Україною». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі