![](https://static.gazeta.ua/img/cache/gallery/101/101954_1_w_300.jpg?v=0)
"Шість випадків черевного тифу лікарі підтвердили, — розповідає "ГПУ" головний санітарний лікар Перечинського району Сергій Полянський, 46 років. — Ще семеро людей перебувають під наглядом медиків в ужгородській інфекційній лікарні. Чи у них тиф, ми напевне знатимемо через кілька днів. Щоб провести бактеріологічне дослідження на тиф, потрібно 11 днів".
Село Сімер розташоване за шість кілометрів від кордону зі Словаччиною. Сергій Полянський допускає, що тиф у Перечинський район занесли нелегальні мігранти з Азії. Мовляв, дехто із місцевих мешканців міг переховувати у себе нелегалів за гроші або просто контактувати з ними. Поширилися чутки, що азіатів бачили в недобудованій сімерській хаті. Але журналістам селяни про це розповідати не хочуть:
— Я 25 років живу в Сімері, і жодного азіата тут не бачила, — запевняє секретарка тамтешньої сільради Марія Пекар, 47 років. — І взагалі підстав для паніки немає.
Тим часом 39-річна Катерина Кость, дружина і мати госпіталізованих хворих, переживає сильний стрес. 1 грудня у 46-річного сімерця Юрія Костя піднялася температура. Довелося викликати швидку. Наступного дня до лікарні забрали його матір, двох дочок і новонароджену внучку. У всіх них запідозрили черевний тиф. Із загрозливими симптомами госпіталізовано ще вісім мешканців Перечинського району.
Я жодного азіата тут не бачила, – запевняє секретарка тамтешньої сільради
— Ходять тут по шість разів на день (лікарі і санітари. — "ГПУ"), жити спокійно не дають, — ледь не плаче Катерина. Її одну з усієї родини медики залишили вдома. Жінка відмовляється вірити, що її близькі в серйозній небезпеці.
— Мій ґазда просто сильно простудився, — схвильовано пояснює Катерина Кость. — Напився горілки і ходив всю середу по селу під дощем, потім не захотів пити ліки. Викликали швидку, а вони кажуть, що в чоловіка якась паличка...
Катерина переконує, що її чоловік ніколи не бачив жодного мігранта. Сама вона про азіатів тільки чула від сусідів.
У селі Сімер на карантин закрили дитсадок і школу, хоч дітей серед хворих немає. Збудника черевного тифу виявили в кількох криницях і локальному водопроводі. Ним користуються три десятки співробітників перечинського держлісгоспу, 360 учнів місцевого ліцею та ще й мешканці приватних садиб.
— Усі ці люди перебувають під наглядом лікарів. У всіх взяли кров на аналізи, — заспокоює Сергій Полянський. — Медики і санітари проводять бесіди з людьми, пояснюють, що можна пити тільки переварену воду, слід ретельно мити руки і овочі. В Сімер підвозять воду з Перечина. Всі криниці прохлорували. На все потратили вже 20 тисяч гривень. Останній випадок тифу в нас був 1946 року.
Черевний тиф — інфекційна хвороба, яка вражає кишковик, печінку, призводить до серцево-судинної недостатності, викликає психічні розлади і навіть смерть. Починається він як звичайна простуда: з підвищення до 39 градусів температури тіла. Людина відчуває загальну слабкість, головний біль, запаморочення. Збільшується і червоніє язик, на ньому утворюється сірий наліт. На восьмий-десятий день хвороби на грудях і животі з"являється висип. Від кишкових кровотеч кал стає чорним.Найчастіше тиф переносять люди — носії бактерій. Разом з їхніми слиною, калом і сечею збудник захворювання потрапляє у довкілля і потім передається через забруднену воду, немиті харчові продукти.Щороку в світі від черевного тифу гине півмільйона людей. Здебільшого — в Єгипті, Саудівській Аравії, Індії, Пакистані, Ізраїлі, інших країнах Азії та Африки.
Коментарі