вівторок, 13 січня 2015 05:00

"На волонтерах було 90 відсотків забезпечення"

— На початку війни на Донбасі у війська не було найелементарнішого. На 24-ту аеромобільну бригаду просили привозити засоби для миття посуду та мило, щоб у вояків не було отруєнь. Також засоби особистої гігієни, шкарпетки, труси, — розповідає 41-річний Тарас Елейко, представник Всеукраїнського волонтерського руху у Львівській області.

— Літня форма українського виробництва була ніби паперова — горіла, плавилася. В день парила, а вночі не тримала тепла. Багатьох покалічила, бо моментально спалахувала й обпікала тіло. Окрема тема — берці, вони були дерматинові. За тиждень-два розвалювалися.

На початку квітня волонтери почали шукати бронежилети. Перші 6-го класу, нові, купували по 100 євро. Далі ціна виросла до 200. Паралельно закупляли німецьку та британську форму, вживані берці. По серпень на волонтерах було, мабуть, 90 відсотків тилового забезпечення.

Більшість вояків, з якими спілкувався, стверджували, що держава видала їм тільки автомат. А решта — це старання друзів, сусідів, власні витрати чи забезпечення волонтерів. Сьогодні голих та голодних вояків немає. У деяких підрозділах і по чотири комплекти форми є. А продуктами підгодовують місцевих жителів. Підрозділи Нацгвардії та батальйони МВС краще забезпечені, ніж Збройні сили.

Зимова форма старого зразка продувається, промокає. Нові зразки, що почали шити під штатівську форму, набагато кращі. А берці беремо фірми "Ґортекс". Ношені коштують 40 євро. Вони мають дві пари чулок-вкладок. Їх можна міняти. Є осінній і зимовий варіант. Деякі вояки ходять у валянках. Є непогані будівельні чоботи на пінній основі — зношуються за місяць, але теплі. Недавно замовили у львівського виробника шкіряні берці за 450 гривень. Я взув — при нуль градусів ноги відмерзають. Підошва погана. Більше не замовлятимемо. В'язані балаклави брали по 180, 90 гривень. Зараз наші волонтери налагодили своє виробництво. Виходять по собівартості — 29 гривень. Термобілизну купуємо чеську і німецьку. За 1, 2, 6 євро. Це користована. 15 євро — нова. Пробували шити в Україні, але виходить дорожче, ніж завозити.

Зараз ви читаєте новину «"На волонтерах було 90 відсотків забезпечення"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути