"Бійка може бути. Але п"ять років уже напади відбиваємо. Раніше нас зносили вночі. Приїздили спортсмени, усіх били", — розповідає "ГПУ" один із продавців кіосків біля станції метро Лук"янівська в Києві. Їх 19 квітня почали демонтувати і відвозити на штрафмайданчик працівники столичного Головного управління контролю за благоустроєм.
— Минулої осені на Шулявці була ніч довгих ножей, — продовжує продавець. — 700 київських родин захищали свої кіоски, блокуючи крани. Отак і ми будемо захищатися.
Продавців 30 кіосків попередили про їхній демонтаж об 11.00. Із цього часу половина зачинилися. Власники підігнали автівки так, аби кран не міг заїхати і підчепити споруду.
О 13.00 приїжджають пожежники та інспектори ДАІ. Поряд зупиняється автокран. Першими комунальники хочуть забрати з вулиці магазини на тролейбусній зупинці. Двоє чоловіків з управління благоустрою у камуфляжному одязі прихиляють драбину і залазять нею на дах. Продавець Катерина Панькевич, 44 роки, поспіхом збирає в коробки журнали та книжки.
— Чекайте, не чіпляйте кришу! — кричить Катерина. — Торгуємо тут 15 років. Власник точки — Володимир Томашкевич, ветеран Афганістану. Був двічі поранений, контужений. Це наш єдиний прибуток, аби вижити. Ми і Юлєчке писали, і Черновецькому. Вони сказали благоустрою не чіпати людину. А хто там слухає...
Власники кіосків бігають за чиновниками, які керують роботами, показують документи.
— Маємо всі дозвільні документи з району. А це — представники міського благоустрою. Їм наші документи не підходять. У нас із дружиною тут два кіоски. На них утримуємо двох дітей. Учимо їх у вузі. У нас більше нічого немає. На що жити? — каже Геворг Караханян, 49 років. — Я голосував за Януковича. У мене і запис на телефоні про це є.
— За два дні побачите — знову стоятимуть кіоски, тільки інші. У місті вже говорять: "Це магазинчик — Басса, то — Довгого, а ці — Черновецького", — шепоче підприємець, представлятися не хоче.
У понеділок на Лук"янівці демонтували шість кіосків.
— У Києві нема кіосків, які належать підприємцям, — коментує "ГПУ" Олег Соскін, 55 років, директор громадського Інституту трансформації суспільства. — Мислимо логічно. Хто може дати дозвіл на незаконний кіоск, в якому нема касових апаратів? Тільки мер, його заступники і його ж представники в районах. Кіосків — тисячі. Думаю, з одного Черновецький отримує третину чи половину денної виручки. За менші гроші міський голова не погодився б їх "кришувати".
Коментарі
2