29 червня позаторік на окупованому Донбасі загинув 42-річний Василь Сліпак— соліст Паризької національної опери. Воював у 1-й штурмовій роті Добровольчого українського корпусу "Правий сектор". Смертельне поранення отримав у бою на Світлодарській дузі.
Сліпак народився у Львові 1974-го. Закінчив львівську консерваторію. Отримав запрошення до Паризької опери. Мав рідкісний голос контратенор — найвищий із чоловічих оперних голосів.
У Франції працював у паризькій опері "Бастилія". На міжнародному фестивалі оперних співаків в Армеле арію "Тореадор" у його виконанні визнали найкращим чоловічим виступом. Улюбленою партією співака була арія Мефістофеля з "Фауста". Тому і вибрав позивний "Міф".
Уперше поїхав на фронт у травні 2014-го. До цього збирав українців Франції на мітинги в підтримку Революції гідності. Брав участь у боях за Донецький аеропорт, Авдіївку й Маріуполь.
Снайпер поцілив у добровольця, коли той стріляв із кулемета. Поховали Сліпака на Личаківському цвинтарі у Львові.
Василь Сліпак — перший доброволець не з силових органів, який здобув звання Героя України. Нагороди з рук президента отримали батьки загиблого воїна.
29 червня у Києві та Львові відбувся 2-й Міжнародний музичний марафон на честь Сліпака. На ньому виступили світові оперні зірки — французькі солісти Перін Медоф, Гоша Ковалінська, Гійом Дюссо та Пабло Вегуліа.
У травні 2018-го у львівській школі №46 відкрили стіну пам'яті Героя України Василя Сліпака. У місті другий рік триває всеукраїнський конкурс молодих вокалістів ім. Василя Сліпака.
У Тернополі в мікрорайоні Південний вулицю Проектну 210 назвали іменем Василя Сліпака.
У Києві на розі Андріївського узвозу та вул. Боричів Тік заклали камінь на місці облаштування майбутнього Культурно-мистецького скверу ім. Василя Сліпака. А у столичній консерваторії великий зал носить ім'я Сліпака.
Селекціонер Ігор Хорош із Тернополя вивів новий сорт ірисів і назвав "Василь Сліпак".
Коментарі