Учасникам сьомого Міжнародного фестивалю етнічної музики., які приїхали на тиждень, видають програму і ткану тасьму. Тижневий квиток коштує 100 грн. Більшість гостей реєструється на день, платять 15 грн. В"їзд машиною на стоянку на тиждень коштує 50 грн, на день — 10.
Дорогою до фесту на паркані висить оголошення: "Продам картоплю, огірки, малосольні огірки, перець, помідори, баклажани, курагу, ізюм, персики". Кіло картоплі пропонують за 5 грн, літрова банка огірків — 12, помідори по 6 грн, персики — 20. Так на фестивалі заробляють місцеві.
— Усе свіженьке, з дерева, — показує на садок позаду хати господиня, називається тьотею Галею. За плату обіцяє зварити суп і кашу в печі.
За декілька хат оголошення про оренду будинку. Навколо нежилого дому господарі нещодавно викосили траву, за хатою видніється поле, поросле бур"яном по пояс. Глиняну хату без вигод, газу і світла господиня ладна здати за 60 грн, місце для наметів поряд із будівлею — за 50.
53-річний Петро на фесті шукає охочих переночувати в його хаті.
— Були сьогодні двоє дівчат, залишили стольник (100 грн. — "ГПУ"), — каже, — Гроші пішли мамі на ліки. Я ще когось взяв би, оце зараз походжу, пошукаю.
При вході на "АртПоле" лежить купа дров. Люди вибирають більші ломаки, накладають у ряднину і несуть до наметів. Дехто накладає на підводу. 83-річний Василь Бондар підвозить дрова за 25–30 грн.
— Сьогодні зробив вісім ходок, — розповідає. — Хто вгостить чимось, хто на цигарки дасть.
Вінничанин Андрій Жданько підходить до кобили Зорьки з літровою пластиковою пляшкою пива. Наливає у долоню, дає тварині, вона п"є. Коли пиво закінчується, Андрій хоче взяти ще пляшку.
— Хватить, хватить, — кричить на нього Василь Бондар, — А то понравиться пиво, захоче ще горілки.
Коментарі