вівторок, 03 червня 2014 07:00

"Класна відмовилася від подарунка"

280 тис. випускників закінчили цьогоріч школи. З них 15 124 — кримчани. 30 травня пройшло свято останнього дзвоника. 31 травня, 1 червня були випускні вечори. На зовнішнє незалежне оцінювання зареєструвалися 297 090 осіб. Сесії з 12 предметів будуть 3–27 червня. Випускники Донеччини та Луганщини проходитимуть незалежне оцінювання на місяць пізніше під час додаткової сесії — з 1 по 15 липня. З цих двох регіонів на ЗНО зареєструвалися 35 тис. осіб. У дев'ятих класах державну підсумкову атестацію проведуть з 2 по 16 червня.

30 травня у Вінницькій школі-ліцеї  діти збираються на лінійку. Більшість випускників прийшли у вишиванках, дівчата у вінках замість бантів. Напередодні заклад пофарбували у синій та жовтий кольори.

— Цього року лінійки занадто українські, — каже 45-річна Ольга Ветеран. Прийшла подивитися на племінницю. — Вся родина пересварилася за ту вишиванку. Чоловік сестри — росіянин. Наказував, щоб донька йшла у радянській формі з фартухом. Мала, щоб він не наполягав, спалила той одяг. Батько на дзвоник не пішов. Вони весь час гризуться за Росію. Чоловік їздить туди на заробітки.

Лунає гімн. Більшість дорослих підспівують, тримаючи руки біля сердець.

— Ніколи не знала гімну. Вивчила на майдані. Стало стидно, що прожила стільки років в Україні, а головної пісні країни не знаю, — каже 67-річна Галина Семенюк. — Як би там не було, але українці вперше об'єдналися і президента вибрали. Як думаєте, допоможе випускникам?

— Та, — відмахується чоловік у червоній сорочці. — Чув, цього року держзамовлення зменшать наполовину. Тепер не братимуть вчитися на економістів, юристів та бухгалтерів. Зато модно буде ставати агрономами. Наш остолоп в аграрний іти не хоче. Вперся, що стане юристом.

У кутку дві жінки обговорюють випускний, що буде в неділю.

— Сьогодні йдуть у ліс, по 100 гривень із людини зібрали. Що вони там готуватимуть — не знаю, но взяли три ящики горілки. Я собі уявляю, що це буде.

— Нічого, — відмахується друга. — Ще є день до випускного, щоб віді­йшли.

Лінійку проводять за скороченою програмою через дощ. Випускники пускають у небо кілька десятків жовтих і блакитних кульок.

Дорогою до школи обговорюють, хто скільки грошей здавав на ­випускний. В середньому — кожен випускник віддав понад тисячу гривень.

— Наша класна класна відмовилася від подарунка, порадила купити щось корисне дітям. Взяли їй військових облігацій, бо чоловік і син служать в армії. Подаруємо на випускному, — говорить літній чоловік у вишиванці.

645 букетів купили в магазині "Квіти" на вул. Пирогова у Вінниці перед святом останнього дзвоника 30 травня. Брали переважно ромашки й композиції із жовтих та синіх хризантем. Троянд купували втричі менше, ніж зазвичай.

Зараз ви читаєте новину «"Класна відмовилася від подарунка"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути