У серпні розпочнеться реконструкція будівлі столичного Центрального універмагу. Роботи триватимуть до весни 2015-го і коштуватимуть близько $118 млн. Інвестором реконструкції виступила компанія "ЕСТА холдинг".
Концепцію оновлення, розроблену англійським архітектурним бюро "Беной", до українських умов адаптувала архітектурна майстерня Лариси Скорик. Універмаг перебудують зсередини, частково зберігши мармурові колони та балясини. Не зазнають змін оригінальний фасад 1939 року, кількість поверхів будівлі та історична назва — ЦУМ, запевняють розробники. Останні два поверхи, які раніше слугували складами, облаштують під кафе і ресторани з великими панорамними вікнами. Кут, що примикає до будівлі столичної мерії, теж обрамлятимуть склом. Загальна площа універмагу збільшиться вдвічі — майже до 38 тис. кв. м, а під будівлею з'явиться паркінг на 200 авто із заїздом із вул. Богдана Хмельницького.
Проект реконструкції перебуває на розгляді Містобудівної ради при головному управлінні містобудування та архітектури міста Києва. Ми поцікавилися в киян і гостей міста, чого вони очікують від реконструкції колись головного універмагу країни.
Наталія Насонова, 37 років, нотаріус, Київ:
— Хочеться магазину, в якому було би все і для дому, і для сім'ї. У центрі Києва зараз ніде робити сімейні покупки — сподіваюся, ЦУМ це змінить. Для мене завдання одягнути-взути двох доньок, себе і чоловіка — це кілька виснажливих набігів на торгові центри, розташовані в різних районах столиці. Пройдеш кілька галерей із бутиками, в яких продавці торгують схожим крамом, а вибрати й нічого. Трапиться добра річ, за півроку повернешся взяти нову, а того бутика вже й нема, інший орендар відкрився. Сподіваюся, в оновленому ЦУМі збережуть класичний зональний принцип: жіночий одяг — на одному поверсі, чоловічий — на іншому, дитячий — на третьому і так далі. Та й ціни будуть середніми по Києву, а рівень сервісу — набагато вищим. Усе-таки марка ЦУМ зобов'язує.
Максим Татаров, 59 років, полковник запасу, Київ:
— Нехай перебудовують, це ж магазин, а не храм. Іще однією причепуреною будівлею на Хрещатику буде більше. Що в цьому лихого? Та й кількість робочих місць збільшиться. Он скільки поверхів зараз порожніми стоять.
ЦУМ пам'ятаю по довгих чергах за Радянської України. Люди стояли, бо дефіцит викидали.
Володимир Бойко, 44 роки, бухгалтер, Львів:
— Не знаю, як виглядатиме ця будівля після реконструкції, але якщо збережуть початковий вигляд фасаду, то киянам, вважайте, пощастило. У Львові на площі Міцкевича до 1991-го стояв кінотеатр iмені Івана Франка. Триповерхова будівля згоріла, а з часом, коли почала розсипатися, руїни розібрали і поставили банк, облицьований плиткою. Виглядає це, м'яко кажучи, кумедно. Думаю, що у випадку ЦУМу треба зберегти його зовнішній вигляд, а ось внутрішню начинку, звичайно, треба модернізувати. Бо виглядав магазин останні роки не надто вже презентабельно. Судячи з того, що я бачив у телевізорі, зміниться він на краще. Якщо ціни будуть універмагові, а не елітні — взагалі чудово.
Коментарі