Мокрий сніг із дощем у більшості регіонів почав падати в ніч проти суботи. Йшов у неділю й понеділок. На вечір підмерзав. Дороги й тротуари взялися льодовою кіркою.
Киянка 68-річна Тетяна Суботіна 19 січня зламала ногу біля будинку на вул. Наумова.
— Мама по снігу намагалась обійти лід на тротуарі. Одну ногу поставила в кучугуру, іншою поїхала. Зламала дві кістки. "Швидка" завезла у травмпункт, — розказує донька 33-річна Ольга. — Лікарі наклали гіпс і пояснили, що без операції не обійтися. Казали, по 15 таких операцій на день роблять зараз.
21 січня до столичних лікарів звернулися 579 травмованих через ожеледицю — 544 дорослих і 35 дітей. 78 чоловік госпіталізували. Коли немає ожеледиці, в середньому за день травмуються до сотні киян.
У середу близько 9.00 чоловік років 30 стоїть біля травмпункту лікарні №7 на вул. Котельникова, 95. Притулився до стіни, на одну ногу не спирається. Його дружина розмовляє по мобільному:
— Я сегодня опоздаю. С мужем в травмпункте. Спасибо, — кладе телефон у кишеню.
Травматологічний кабінет має три кімнати. У першій приймають пацієнтів, у другій — накладають гіпс, третя — операційна, там зашивають колоті й різані рани. Медсестра записує дані в журнал. Ортопед-травматолог 26-річний Андрій Василенко оглядає 62-річного Миколу Дмитровича. У того зламана рука, з-під гіпсу стирчать пальці з татуюванням "КОЛЯ".
— Учора додому йшов, — розказує. — Підсковзнувся біля метро Житомирська. Був страшенний гололід.
— Це наш сотруднік, сантехніком тут працює, — говорить медсестра.
— У него перелом лучевой кости со смещением, — лікар показує на зап'ястя. — Зараз це найпоширеніша травма. Людина послизнулася, виставила долоню, при ударі кістка поламалась. Частіше травмуються люди літнього віку.
У кабінет, накульгуючи, заходить 66-річний Валерій Санченко:
— С 37-го троллейбуса выходил, поскользнулся. На коленку упал, потом — на руки, а потом меня уже перевернуло.
— Покажите, — просить лікар. Валерій Павлович стягує штани, лікар мацає стегно. — Тут болит? Ситуация ухудшилась?
— Так. Всю ніч просидів, бо лягти не можу — болить. Розтирав різними мазями, думав пройде.
— Підете на знімок. Потім знову сюди, — каже Андрій Василенко. — Майже у всіх однакові історії. Вийшов — упав.
57-річна Ніна Некрутенко із селища Коцюбинське під Києвом тримає зігнуту руку. Кисть посиніла.
— Ішла на маршрутку. Повільно, а все одно впала. Болить так, що терпіть не можна. Бинтом перемотала, бо гуля величезна, — сідає на кушетку. Жінка працює вчителем у столичній гімназії №287.
Лікар зо 2 хв. оглядає руку.
— Можу відправити вас на знімочок. Але перелому немає. Це забиття. Потрібне еластичне бинтування, холод і протизапальна мазь. Руку тримати на 90 градусів, підв'язати на пять-сім днів і не навантажувати.
До одного травмпункту за добу звертаються понад 100 пацієнтів. Лікар Андрій Василенко порахував, що приблизно 25 мають переломи щиколотки, стільки ж — вивихи ніг, 20 — забиття стегон, плечей, гомілок, 15 людей ламають променеві кістки на руці, п'ятеро — ребра, троє — отримують струси мозку, двоє — вивихи плеча. Ще шість-сім випадків ожеледиці не стосуються, це — травми з ранами.
Автобусам заборонили виходити в рейси
Через обледеніння ліній електропередач у Львові в понеділок зранку зупинилися 14 тролейбусів.
— За 30 років роботи таке бачу вперше. Із сьомої ранку йде дощ, на проводах намерзає одразу, — коментує телефоном 59-річний Олег Білокурий із "Львівелектротрансу". — Напруга через обледеніння не подається, лінії іскрять. Трамваї розбивають лід на проводах. Тролейбуси старого зразка ще їдуть, а нові зупиняються автоматично.
Маршрутки були переповнені.
— Зранку черга до автобусів на півкілометра розтягалася. Я чекала годину, ще стільки ж їхала, — каже львів'янка Марія Карнаух, 46 років.
У Полтаві 23 січня на всіх автовокзалах скасували міжміські рейси обласного та міжобласного значення.
Сергій РИБАЛКО, Ольга ШВЕД
Коментарі