середа, 21 березня 2012 09:51

Хворі на півгодини перекрили міст через Дніпро

Автор: фото: Наталія ПИСАРЕВА
  Люди, хворі на ниркову недостатність, стоять перед виїздом на міст через Дніпро в Черкасах 20 березня. Міліціонери намагаються їх відтіснити на узбіччя. Через це по обидва боки дороги утворилися кілометрові затори. Кілька годин тому хворі перекривали центральну вулицю міста — бульвар Шевченка
Люди, хворі на ниркову недостатність, стоять перед виїздом на міст через Дніпро в Черкасах 20 березня. Міліціонери намагаються їх відтіснити на узбіччя. Через це по обидва боки дороги утворилися кілометрові затори. Кілька годин тому хворі перекривали центральну вулицю міста — бульвар Шевченка

20 березня о 9.00 на Соборній площі біля Черкаської облдержадміністрації збираються до сотні людей. Тримають плакати: "Куди ділися гроші на лікування?", "Ми хочемо жити". Це — пацієнти гемодіалізного центру "Фрезеніус". Цього року облдержадміністрація не виділила грошей на їхнє лікування.

— 2008-го обласна влада уклала угоду з німецькими інвесторами. Ті збудували сучасний гемодіалізний центр із надсучасним обладнанням. Тут лікуються 70 хворих. Раніше обласна влада фінансувала його. Торік заявили, що в них немає коштів, — розповідає 54-річна Галина Опалінська з райцентру Тальне. — Понад рік німці лікували нас за свої гроші. Витратили 16 мільйонів гривень. До Черкас приїздив посол Німеччини. Зустрічався з губернатором Сергієм Тулубом, але все марно. З 26 березня німці зачиняються. Ми будемо помирати. Прийдемо під вікна губернатора й помремо. Хай весь світ на це подивиться.

Хворі вимагають зустрічі з Тулубом. Проте до них ніхто не виходить. Намагаються пройти в приміщення облдержадміністрації. Дорогу їм перекривають міліціонери. Люди беруть плакати і рушають до бул. Шевченка. Стають упоперек дороги на пішохідному переході.

— Нам радять лягати в обласну лікарню, — каже Анастасія Радченко з Корсуня. — У нашому "Фрезеніусі" — 40 апаратів, а в лікарні — 15. Усі вони старі й часто ламаються. Медики обласної лікарні беруть страшенні хабарі. Ми туди не підемо. Помремо тут.

Протестувальники беруться за руки і перекривають рух в обидва боки. Машини зупиняються, водії сигналять. Деякі підходять сваритися.

— Та мені байдуже до вашого Тулуба! Дайте проїхати, може, мені теж у лікарню нада! — кричить один із водіїв.

Мітингувальники стоять півгодини. За цей час утворюються величезні затори.

— Якщо Тулуб із нами не зустрінеться — перекриємо міст через Дніпро, — говорить Галина Опалінська.

Приблизно через годину мітингувальники сідають в маршрутки і їдуть до обласної лікарні. Звідти спускаються до мосту і стають перед виїздом. Там їх уже чекають близько 70 правоохоронців.

Люди беруться за руки і перекривають дорогу в обидва боки. Скандують "Тулуба!". Міліціонери намагаються відтіснити протестувальників з дороги. Оточують їх колом, міцно тримаючись за руки.

— Руками людей не трогайте, просто оттесняйте с дороги, — кричать міліціонери.

Деякі жінки плачуть.

— Чого влада не вийде до людей? Нас позбавили лікування. Тепер повільно помиратимемо.

Між протестувальниками та правоохоронцями виникають невеликі сутички, штовханина. По обидва боки від мітингувальників утворюються кількакілометрові затори.

— Тіки за форменний одяг не трогайте, — просить міліціонер літнього чоловіка.

За півгодини мітингувальники розходяться.

— Тулуб пообіцяв зустрітися з нашими представниками на 3 години. З мосту будемо йти, бо погрожують кримінальною справою, не хочемо людей підставляти. Ми показали всім, що ми теж люди, — каже Галина Опалінська.

Гемодіалізний центр "Фрезеніус" відкрили в Черкасах 2009 року. Триповерхове приміщення звели на місці напівзруйнованого корпусу міської лікарні №1. Туди перевели всіх хворих на ниркову недостатність з обласної лікарні. Проте позаторік обласна влада перестала оплачувати їхнє лікування у "Фрезеніусі".

Зараз ви читаєте новину «Хворі на півгодини перекрили міст через Дніпро». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути