пʼятниця, 24 червня 2016 06:15

"Голос" метрополітену помер від тромбозу

Автор: ФОТО з сайта www.mors.in.ua.
  Директор Київського театру ляльок Микола Петренко 24 роки озвучував зупинки на станціях метрополітену. Позаторік вилікувався від раку
Директор Київського театру ляльок Микола Петренко 24 роки озвучував зупинки на станціях метрополітену. Позаторік вилікувався від раку

— У вівторок Микола Іванович не приїхав на ранкове зібрання, на телефонні дзвінки не відповідав. Знайшли вдома мертвим, — каже головний режисер Київського академічного театру ляльок 77-річний Юрій Сікало про директора закладу Миколу Петренка, 57 років. 21 червня той помер у своєму будинку неподалік станції метро Лісова. У четвер його поховали в Чернігові.

— Кілька років тому лікарі знайшли в Миколи Івановича ракову пухлину. Він довго лікувався, поборов хворобу. Останні місяці на здоров'я не скаржився. Але помер раптово, від тромбозу (закупорення судин згустками крові. — ГПУ), — розповідає 75-річний Ілля Поволоцький, завідувач літературної час­тини театру. — Востаннє був на роботі у п'ятницю. Обійшов усіх працівників. Поговорив про закриття сезону й нові вистави, що планували в наступному.

Миколу Петренка називали "голосом" Київського метрополітену. Він протягом 24 років озвучував зупинки на станціях.

— Брав участь у кастингу. Комісія метрополітену з адміністрації та психологів відібрала трьох претендентів. Машиністи послухали, вибрали мій голос. Бо не дає заснути, — розповідав Петренко. — Важливо було, аби повідомлення типу "Проходьте далі у вагони, не затримуйтесь біля дверей" звучали як прохання, а не наказ. Із появою нових станцій усі оголошення записували заново. Щоб останні не відрізнялися від решти, бо з віком голос змінюється. Якось ми з випускниками університету імені Карпенка-Карого зайшли в метро на Гідропарку. Всі місця були зайняті. Я голосно сказав: "Станція кінцева. Ви­йдіть, будь ласка, з вагону". Більшість пасажирів встали, але через кілька секунд зрозуміли, що їх розіграли. Та однокурсниці вже сіли на вільні місця.

— Нам було важливо, щоб голос не дратував, його хотілося слухати тисячу разів, — каже речник метрополітену 34-річна Наталка Макогон. — Востаннє Микола Іванович записав оголошення про виходи до залізничних кас на Університеті та до музею на Арсенальній. Йому належить ідея дякувати та бажати гарного дня від метрополітену на кінцевих станціях. З'явилися в нас наприкінці 2015-го. Поки що додаткові оголошення робитиме диктор Анжеліка Вокал. Пізніше оголосимо новий конкурс. Переможець дозапише старі аудіоролики або перезапише наново.

Під новиною про смерть Петренка у "Фейсбуку" свої співчуття висловили майже 5 тис. користувачів соцмережі зі столиці та зарубіжжя.

"Раніше не задумувались, як глибоко засів у душу його голос. Тепер розуміємо, без нього Київ — не Київ. Метро стане чужим, якщо його озвучить хтось інший", — пише киянка Аліна Костюченко.

Микола Петренко народився в Чернігові. Вивчився на столяра в місцевому ПТУ №6. Закінчив Київський університет театру, кіно і телебачення ім. Івана Карпенка-Карого. Заслужений працівник культури, лауреат міжнародної премії "Дружба". Київський академічний театр ляльок очолював 30 років. Дружина 59-річна Наталія Іванівна — композитор, син 34-річний Максим завідує музичною частиною театру ляльок. Микола Іванович тримав удома дев'ять собак.

Зараз ви читаєте новину «"Голос" метрополітену помер від тромбозу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути