У червні в "Дії" запустили нову функцію. Можна записатися на первинну консультацію щодо усиновлення, а згодом подати пакет документів на кандидата в опікуни, батьків-вихователів чи дитячого будинку сімейного типу.
— Людей, які хочуть усиновити малюків, мало через довгу й важку процедуру оформлення, — каже заступник міністра соціальної політики України Костянтин Кошеленко, 38 років. — Ми це змінюємо, запускаємо швидкий і цифровий процес. Тепер достатньо 5 хвилин, щоб залишити заявку на первинну консультацію. Інформація про кандидата в усиновлювачі показуватиметься автоматично. Протягом 15 днів із ним зв'яжуться.
Охочі всиновити дитину надіслали через "Дію" понад 500 заявок.
— Щодня кількість зростатиме, — говорить 41-річний Руслан Колбаса, керівник Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей. — Тепер весь пакет документів, наприклад, паспорт, довідка про місце проживання та про несудимість, свідоцтво про шлюб, генеруватимуться в особисту справу громадянина в кабінеті "Дії". Службам у справах дітей не потрібно ходити й перевіряти, як завірені копії документів, чи всі вони є. А людям — усе те збирати. Кожен етап процесу всиновлення фіксуватиметься, що зробить його максимально оперативним і прозорим.
До початку війни в Україні зареєстрували 70 тис. дітей без батьків. За останній період ще майже 2 тис. неповнолітніх почали вважати позбавленими батьківського піклування. 800 мають статус сироти.
"Газету по-українськи" можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"
Коментарі