Сьогодні тричі упродовж дня бійці спецпідрозділу "Альфа" Служби безпеки України входили до приміщення "Нафтогазу України". Будівля розташована в центрі Києва, на вул. Богдана Хмельницького.
Спершу зайшли слідчі та кілька бійців у чорних масках, з автоматами. Охорона не впускала їх усередину, тому вони перестрибували через турнікети. Об 11.30 так само у хол проникли ще зо три десятки озброєних людей, також у масках. Близько 14.00 кореспондент "ГПУ" бачив, як біля приміщення різко зупинилася автівка, з неї вистрибнули п"ятеро людей у чорному камуфляжі, з закритими масками обличчями та з автоматами в руках. Вони забігли всередину і попрямували на другий поверх, до лікувально-профілактичного центру "Нафтогазу", який займає кілька кабінетів. Там лікарка "швидкої" під наглядом підполковника СБУ надавала допомогу заступниці головбуха "Нафтогазу України" Марії Кушнір.
У той час група бійців "Альфи" та кілька слідчих закрилися у актовій залі на першому поверсі. Працівники компанії кажуть, СБУ там вилучає фінансову документацію компанії.
Кошмар! За три місяці інфаркт заробила
На місце події з"їхалися кілька десятків нардепів-"бютівців". Андрій Портнов розповідає, що заступника головбуха "Нафтогазу" допитували протягом 4 год. у вівторок увечері в СБУ.
О 14.45 Марію Кушнір ведуть сходами надвір, до "швидкої". Її супроводжують чоловік із "Альфи" із закритим обличчям та жінка-лікар. Марія іде сама, але дуже повільно, лівою рукою тримається за серце.
За ними із вікон дивляться двоє жінок і чоловік — працівники "Нафтогазу".
— Кошмар! Тільки ж три місяці, як її призначили заступником. А вже інфаркт заробила, — каже одна із жінок.
— Чого кошмар? Усе буде харашо, — відповідає чоловік.
Раїса Колесник, адвокат Марії Кушнір, говорить, що в її підопічної гіпертонічний криз, а інфаркту не було.
Події в "Нафтогазі" є наслідком боротьби між Ющенком і Тимошенко
Директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко, 41 рік, вважає, що коріння сьогоднішнього конфлікту — в розмитненні газу "РосУкрЕнерго" наприкінці січня. Тоді прем"єрка звільнила голову митної служби Валерія Хорошковського, а президент у свою чергу призначив його заступником голови СБУ.
— Нині відбувається продовження тієї ситуації, Служба безпеки перейшла до слідчих дій, — каже Якименко. — Це вже не перший приклад, коли правоохоронні органи стають учасниками подій, що мають не лише правове, а й політичне підґрунтя.
Із цим пов"язаний і виклик виконувача обов"язків голови СБУ Валентина Наливайченка до Верховної Ради, і те, що його досі не затвердили на посаді.
— Після звільнення міністра закордонних справ Володимира Огризка складається тенденція формування консенсусу в парламенті на політичній, а не юридичній основі. Це може призвести до того, що правові норми в Україні можуть бути замінені політичною доцільністю.
Політолог Олександр Дергачов, 56 років, зауважує, що події навколо "Нафтогазу" стали ще одним проявом конкуренції між президентом і прем"єром. На його думку, після вчорашньої акції на СБУ чекають серйозні зміни. Реакція парламенту буде жорсткою.
Коментарі
1