вівторок, 18 квітня 2006 18:10

Аероплан зразка 1916 року знову випускатимуть

В Одесі на заводі "Авіаремсервіс" виготовили копію аероплана зразка 1916 року.

Двомісний ретро-біплан "Анатра-2" зробили за сучасними технологіями, корпус обшили не тканиною, як на початку минулого століття, а дюралем. Встановили двигун у 2,5 разу потужніший за той, що монтували 90 років тому. Біплан має довжину 8,5 метра, розмах крил — 11,5 метра. Літає зі швидкістю до 170 км за годину, піднімається на висоту три кілометри.

На аероплані уже здійснили кілька навчальних польотів. Літак зареєстрували як рекламно-демонстраційний та учбово-тренувальний, хоча використовувати його можна і для патрулювання чи сільськогосподарських робіт.

— Літак дуже економічний, літає на 95-му бензині, — розповідає заступник головного конструктора проекту 49-річний Олександр Прохорчев.

Біплан "Анатра-2" на початку минулого сторіччя випускав банкір і промисловець Артур Анатра на Одеському заводі аеро- і гідропланів. У 1915–1917 роках виготовили майже 800 екземплярів цього масового російського літака. На ньому воювали у Першу світову та в громадянську війну.

Сучасна копія аероплану поки що існує в єдиному екземплярі, проте на підприємстві уже шукають покупців. Скільки коштує літак, скажуть тільки їм. Думають, що замовлятимуть "Анатру-2" аероклуби, музеї, кіностудії, приватні колекціонери.

Зараз ви читаєте новину «Аероплан зразка 1916 року знову випускатимуть». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути