пʼятниця, 21 серпня 2015 05:00

12 однокласників Ольги Мацюк вступили на бюджетну форму навчання

Автор: ФОТО: Ярослав Тимчишин
  14 серпня абітурієнти подають оригінали документів у приймальну комісію Львівського університету імені Івана Франка
14 серпня абітурієнти подають оригінали документів у приймальну комісію Львівського університету імені Івана Франка

— Документи на вступ подавала в чотири вузи: Києво-Могилянську академію, Київський університет Шевченка, Львівський національний та Чернівецький. Обирала правознавство, міжнародне право, англо-український переклад та філологію. Нікуди не їхала, всі документи надсилала через інтернет, — говорить 17-річна Ольга Мацюк, випускниця Коломийської школи-гімназії №1 на Івано-Франківщині. Вступила на факультет правничих наук Києво-Могилянської академії.

— Мама наполягала, аби я їхала в усі міста, везла документи. Відмовилася, бо це забирає багато часу. Все пройшло добре і швидко, мене зараховували в ці заклади. Та Могилянка стояла першою у пріоритеті. Мені подобаються цьогорічні зміни при вступі. Але в соцмережах скаржилися, що були махінації. Вузи заманювали на контрактні місця. При прийомі документів казали, що абітурієнти мусять ставити їх у пріоритеті першими-другими, а не четвертими-шостими. Потім люди вже не могли вступити на державну форму навчання.

Ольга Мацюк на зовнішньому незалежному оцінюванні набрала 596 балів із 600 можливих. У школі не отримала медалі через "вісімку" зі всесвітньої історії та "дев'ятку" з історії України. На останньому дзвонику 31 травня однокласник-відмінник Марко Левандовський привселюдно віддав Ользі свою медаль.

— У школі 10 років треба добре вчитися. А в 11-му класі сконцентруватися на кількох важливих предметах, які знадобляться при вступі. У нашій гімназії майже всі ходили до репетиторів. Я з вересня брала додаткові заняття з української мови й літератури, англійської мови, історії України. Зі шкільними знаннями важко скласти ЗНО. Там необхідна інформація, починаючи із шостого-сьомого класів. А вона поступово забувається. Можна готуватися самому, але для того треба сильний внутрішній самоконтроль — змушувати себе сідати за книжки, вчитися. Репетитор тебе контролює. Більшість однокласників добре склали ЗНО. 11 чи 12 вступили на бюджетну форму навчання.

1  834  910 заяв подали до вузів цього року 527 529 вступників, повідомляють у Міністерстві науки й освіти. Найстаршому абітурієнтові — 73 роки. Вступна кампанія тривала з 10 липня по 17 серпня.

5089 студентів із Луганської та 10 615 — із Донецької області вступили на держ­замовлення, за інформацією Міністерства освіти й науки. Також навчатимуться на бюджеті 329 студентів із Криму.

Університети, до яких подали найбільше заяв

Львівський університет імені Франка — 55 376

"Львівська політехніка" — 52 056

Київський університет імені Шевченка — 49 100

Технічний університет "Київський політехнічний інститут" — 33 362

Національний авіаційний університет — 32 746

Київський торговельно-економічний університет — 30 748

Педагогічний університет імені Драгоманова — 29 432

Київський економічний університет імені Гетьмана — 24 401

Чернівецький університет імені Федьковича — 23 231

Університет біоресурсів і природокористування — 23 186

Зараз ви читаєте новину «12 однокласників Ольги Мацюк вступили на бюджетну форму навчання». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути