Черкащанин 24-річний Дмитро Кармелюк навесні їздив до Криму. Із 7 друзями з міста Павлоград Дніпропетровської області влаштували 5-денний похід горами.
"Їхав потягом Київ-Севастополь, далі автобусом у напрямку села Земляничне. Звідти вже почали йти пішки. Маршрут обирали спокійний, щоб поменше людей, головне не біля Ялти — там багато людей у будь-який час. У Криму погано, що немає полонин. На першу ночівлю знайшли одне більш-менш пологе місце, але й там 3 намети ледь поставили. Протягом походу температура змінювалася від -5 до + 15. Вночі замерзала вода. Все залежало від того, по яку сторону йшли, на півночі лежав глибокий сніг, на півдні було тепло. Ми йшли навмання, був лише орієнтовний маршрут. По прямій — десь 25 км, ми пройшли змійкою 70. Важко було йти, бо набрали багато зайвої їжі — хліба, цукру, круп, солі. А щоб похід був комфортним, треба якомога менше речей носити на собі. По дорозі траплялися села, тобто могли там докупити, а на початку взяти мінімум. Найдоцільніше брати у похід крупи, тушонку, чай, мед, горіхи, сухофрукти. Це і корисно, і енергетично поживно".
У гірських походах не можна багато їсти.
"Людина втомлюється і витрачає калорії, а тут ще й калорії доведеться витрачати на перетравлювання їжі. Для першачків це дуже складно. Бажано їсти лише вранці і ввечері. В обід — легенький перекус".
За кілька днів у горах можна стоптати кросівки.
"Найкраще взувати берци, вони не так промокають. У товариша Андрія були хороші треки, але після походу їх викинув. Сушив біля вогню, від вітру полум'я могло війнути так, що захопити кросівки. Сушити правильно за метр від вогню, а найкраще класти тепле каміння, засипати гарячим піском або класти на ніч у спальник".
У кримські походи найкраще йти на початку весни й до травневих свят.
"Мало людей і єгері не беруть плату за зупинки. Влітку немає вільного місця для палатки. Хоча й були свої пригоди: на третій день, коли спускалися до села Міжріччя, йшли хребтом 4 години. Був страшенний вітер, просто здувало. Дуже страшно стало, тому що стежка було вузенькою. Холодно, а я легко був одягнений, лише футболка і тонка куртка".
Вина треба купувати у селах.
"У Новому Світі — все дорожче, тому що місто стало уже брендом, у селах вино дешевше і смачніше".
Туристичний маршрут — Земляничне, Міжріччя, Веселе, Новий Світ. Місце хороше тим, що лісисте — немає проблем із дровами.
Коментарі