Стамбул — це найбільше місто Туреччини, розташоване на двох континентах — в Європі та в Азії. Населення - 17 мільйонів людей. Місцеві радять відвідати місто весною. У цей час цвітуть тюльпани. Влітку надто спекотно і дуже людно. Зимою може бути холодно.
Роксолана
Роксолана, або Хюррем, як відому українку називають турки, мешкала у Стамбулі. У палаці султанів Топкапи можна зустріти чимало сувенірів із зображенням дружини Сулеймана. Її могила знаходиться біля найбільшої мечеті міста — Сулейманіє. Як би ми не ставилися до Роксолани, не можна заперечити той факт, що полонена українка досягла вищої влади в Османській імперії.
Архітектура
Айя-Софія, Голуба мечеть, Сулейманіє, палаци Топкапи та Долмабахче, Цистерна Базиліка — кожен турист зобов'язаний відвідати ці шедеври світової архітектури. Свята Софія була православним собором Візантії, потім стала мечеттю Османської імперії, а тепер — це один із найвідоміших музеїв світу. Голуба мечеть має шість мінаретів. Біля Сулейманіє відкривається фантастичний вид на Босфор і місто. У Топкапи можна подивитися на скарби султанів, зокрема один із найвідоміших діамантів світу - "Кашікчі" . У Долмабахче дух перехоплює від грандіозної зали урочистих церемоній. Також у палаці є ліжко на якому помер Мустафа Кемаль Ататюрк — перший президент Туреччини. Цистерна Базиліка - одне з найбільших і добре збережених древніх підземних водосховищ Стамбула. Там є дві голови Медузи Горгони.
Футбол
У Стамбулі мешкають п'ять футбольних команд, які грають у турецькій Суперлізі - "Бешикташ", "Фенербахче", "Галатасарай", "Касимпаша" та "Істанбул ББ". Навіть, якщо ви не фанат, піти на футбол все одно варто. Хоч би й для того, щоб подивитися, як яскраво та пристрасно вболівають турки. Крім того, стадіон "Бешикташа" "Іненю" - єдиний у світі з якого видно два континенти — Азію та Європу. На арені "Фенербахче" "Шюкрю Сараджоглу" донецький "Шахтар" виграв Кубок УЄФА.
Люди
Їхала дивитися архітектуру і визначні місця, але найкращі враження залишилися від людей. Турки були дуже привітними, постійно намагалися допомогти. Сподобалося, що продавці виявилися не нав'язливими. "Ні, дякую" вони розуміли з першого разу. Сервіс у кафе та ресторанах навіть з найнижчими цінами на дуже високому рівні. Для турків не проблема пригостити клієнта, який їм сподобався, чаєм чи кавою.
Їжа
У Стамбулі дуже багато різних ресторанчиків та кафешок. Кожного дня варто куштувати щось нове. Їжа смачна, а порції великі. Перекусити можна смаженими каштанами, вареною кукурудзою чи сіміті — великими турецькими бубликами з кунжутом. Все це продають на вулицях. Пити варто салеп — ексклюзивний зігріваючий напій, каву по-турецьки і чай у скляних чашках без вушок. Крім того, у Стамбулі є мережа кав'ярень Starbucks. В Україні поки ця компанія відсутня.
Транспорт
Пересуватися Стамбулом дуже зручно. У місті є легке метро (важке у процесі будівництва), трамваї, метро-баси, маршрутки, пароми та таксі. Особливо сподобалися трамваї — комфортабельні, безшумні, відносно недорогі (жетон коштує дві ліри). Ними можна доїхати майже до всіх цікавих туристу місць.
Коти
Любителям тварин — на вулицях Стамбула повно вгодованих котів. Подруга спокійно брала їх на руки, гладила. Біля церкви Святої Ірини бачили папуг. Птахи сиділи на деревах і кидали на землю горішки. Також у Стамбулі є два акваріуми з акулами, скатами та іншими жителями підводного світу.
Варто відзначити, що між Україною та Туреччиною діє безвізовий режим.
Коментарі
3